Od dawna wiadomo, że niektóre gatunki owadów szczególnie upodobały sobie ludzkie siedziby. Takimi pasożytniczymi owadami są chociażby prusaki oraz pluskwy. Te pierwsze zwane są również karaluchami. Od jakiegoś czasu można spotkać się z tym, że coraz więcej osób ma problem z takimi owadami w swoich domach lub też w budynkach przemysłowych. Warto wiedzieć o tym co z tym problemem można zrobić.

Efektywna walka z owadami

usuwanie pluskiew krakówPluskwa to insekt, który przez większość dnia przebywa w miejscu zacienionym oraz wilgotnym. Podobnie sytuacja wygląda z prusakami, które równie chętnie co pluskwy zamieszkują w naszych domach. Do zagnieżdżania się pluskiew w naszych mieszkaniach często samodzielnie doprowadzamy. Przykładem może być chociażby zakup starszych mebli, które były już używane. Najczęściej to właśnie one są siedliskiem owadów. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne usuwanie pluskiew Kraków jest jednym z tych miast, w którym można bardzo łatwo i szybko znaleźć zajmujące się tym firmy. Okazuje się, że w samym Krakowie mnóstwo mieszkań jeszcze oczekuje na przyjazd takich fachowców. W takich mieszkaniach pluskwy to może być naprawdę spory problem. Warto też zaznaczyć, że jeśli mieszkamy w bloku czy kamienicy i w naszym mieszkaniu pojawiły się pluskwy to stwarzamy automatycznie zagrożenie dla naszych sąsiadów. Insekty te mogą bardzo łatwo się do nich przedostać.

Na ten moment pluskwy zwalcza się przy użyciu najróżniejszych środków chemicznych. Jednak póki co najbardziej skuteczną i tym samym najbardziej popularną metodą zwalczania pluskiew jest ozonowanie. Ozon jest gazem, który docierać może do najodleglejszych siedlisk pluskiew i szybko dojdzie do ich wyeliminowania. Trzeba też zaznaczyć, że ozon zabija też owady w młodym stadium rozwoju.

Related Posts