W saunie panują specyficzne warunki i dlatego wszelkie wykorzystywane tam elementy wyposażenia powinny być pod każdym możliwym względem do takich właśnie warunków przystosowane. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników tego ciekawego pomieszczenia. Zainteresowanie klepsydrami do saun także ma logiczne uzasadnienie.

Jak rozpoznać dobrą klepsydrę?

klepsydra do saunyTaka klepsydra ma bardzo konkretne i praktyczne zastosowanie w warunkach sauny. Jest to związane między innymi z faktem, że przebywać w saunie powinno się tylko przez określony czas. Chodzi to między innymi o bezpieczeństwo organizmów ludzkich. Mechanizmy standardowych zegarów mogą w takich warunkach źle funkcjonować. Nie ma Jednak najmniejszego problemu z zakupem klepsydry o określonej pojemności i takiej budowie, żeby czas przesypywanie się piasku pasował na przykład do jednej sesji w saunie. Producenci zawsze podają takie informacje wśród parametrów konkretnych klepsydr. Klepsydra do sauny jest produktem znakomitym również dlatego, że powstaje między innymi ze szkła i drewna odpornego na różne uszkodzenia. Przezroczystość szkła jest w tym przypadku istotna, ponieważ osoby przebywające w saunie mogą wtedy swobodnie obserwować pozostałą ilość piasku. Używanie klepsydry jest zatem banalnie proste. Jest tak dopracowana, aby dosłownie zawsze była stabilna bez względu na podłoże.

Taki piasek wygląda atrakcyjnie, ponieważ na etapie produkcji i jeszcze przez sypaniem go klepsydry może być on zmieszany z odpowiednim barwnikiem. Drewniane elementy klepsydry ze względu na naturalny rysunek drewna świetnie pasują do tego pomieszczenia. W przypadku klepsydry ważna jest także niewielka waga. Są to produkty, które w razie potrzeby można łatwo zabierać ze sobą.

Related Posts