Branża spożywcza musi wyposażać się w odpowiednie opakowania służące do pakowania produktów żywnościowych. Jednym z rozwiązań dotyczącym pakowania produktów jest pakowanie żywności w opakowania z laminatem. Dla odpowiedniego oznaczenia i odpowiedniej prezentacji produktu na takim opakowaniu trzeba wykonać nadruk na laminacie.

Jakie firmy wykonują nadruk na laminacie?

drukowanie na laminacieProducenci żywności muszą współpracować z wieloma podwykonawcami. Są to w większości przypadków firmy transportowe i firmy wykonujące opakowania. Wiele jest rodzajów opakowań, a jednym z ich typów jest laminat. Jest to opakowanie giętkie i elastyczne, zalecane przede wszystkim do mrożonek. Dodatkowo są pokrywane odpowiednim lakierem, który sprawia że ich powłoka się błyszczy. Są wykorzystywane także do chemii gospodarczej – do kapsułek do prania czy do tabletek do zmywarki. Drukowanie na laminacie musi zostać wykonane z użyciem specjalnej techniki nadruku i specjalistycznych maszyn. Drukarnie są w stanie wykonać wiele takich nadruków dzięki specjalnym maszynom. W większości przypadków na laminacie można nadrukować wzór z użyciem ograniczonej ilości barw i o ograniczonych rozmiarach, dlatego przed przystąpieniem do składania zamówienia na takie opakowania należy skonsultować, jak ma wygląd projekt nadruku. Drukarnie posiadają także różne rodzaje laminatów – w zależności od tego, do czego ma posłużyć dany laminat, wybiera się laminat z konkretną ilością warstw. Pamiętajmy także o tym, że opakowania laminatowe muszą posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa, tak by można było wprowadzić je na rynek – nie mogą one w swoim składzie posiadać szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji.

Nadruk na laminacie zleca się do drukarni. W drukarniach dostępne są specjalne maszyny, których konstrukcja pozwala na wydruk nawet tysiąca sztuk takich opakowań dziennie. Przed przystąpieniem do takiego zamówienia jednak należy się skonsultować jakie kolory mogą znajdować się na opakowaniu.

Related Posts