papier do tachografu

Któregoś dnia przyjechał do mnie kurier z meblami. Nie zdążyłam nawet sprawdzić, co kartony mają w środku. Chciałam, by poczekał, ale zaczął się dziwnie wykręcać. 

Papier do tachografu się skończył

papier do tachografuMówił, że musi jechać po papier do tachografu, bo mu się skończył. Nie rozumiałam o co chodzi. Pokazał mi, że jego pasy transportowe są do wymiany, i musi zaraz ze wszystkim jechać na bazę. Tak jakoś dziwnym trafem, wszystko było nie tak, jak akurat do mnie przyjechał. Nawet narożnik pasa transportowego mu się gdzieś zgubił, ta jasne. Nie dałam mu się zwieść. O takich rzeczach się pamięta, to jak wyposażenie adr, które zawsze trzeba mieć w aucie. Powiedziałam mu, że trudno, chwile mu to zajmie, ale muszę sprawdzić, co jest w środku, Rozcięłam kartony, i moim oczom ukazały się jakieś same deski z dziwnym opisem po chińsku. To nie było coś co zamawiałam, więc powiedziałam mu, żeby zabrał to z powrotem. Mówił, że on nie może tego zrobić, że jedynie może poświadczyć, że otwierane było to przy nim, i zawartość się nie zgadzała. Powiedział mi to, i szybko pojechał. Od razu zadzwoniłam do firmy i powiedziałam o zaistniałej sytuacji. Mówiłam, że dostałam nie to co zamawiałam. Odpowiedzieli, że to niemożliwe, że wszystko pakowali jak trzeba. Odpowiedziałam, że kurier poświadczy, że było to coś innego, i się zdziwili. Chyba myśleli, że nie mam świadka na tę pomyłkę. Od razu zaczęli inaczej ze mną rozmawiać. Przepraszali, tłumacząc, że to jakaś pracownica musiała się pomylić, bo mają jakaś nową od miesiąca, i to na nią zwalili całą winę. Mówili, że ją zwolnią, bo jest niekompetentna, i już nie raz zdarzyło się, że pomyliła zamówienia. To skoro nie raz, to czemu tak się zapierali, że wysłali dobrą rzecz? Zastanawiałam się nad tym, co teraz zrobić. Postanowiłam dać im drugą szansę. Odesłałam im to, co mi przysłali, oczywiście na ich koszt. Nie będę za pomyłki dodatkowo płacić.

Za dwa dni przyjechał kurier, i tym razem wszystko się zgadzało. Później spojrzałam na ich komentarze i zobaczyłam, że mają dużo negatywnych. Na następny raz już teraz dokładnie czytam opinię i się nimi sugeruję.

Related Posts