Kilka tygodni temu zaszłam w ciąże. Ponieważ do tej pory pracowałam fizycznie, lekarz od razu dał mi zwolnienie lekarskie i kazał leżeć w domu. Musiałam sobie znaleźć jakieś zajęcie, ponieważ większość dnia siedziałam sama w domu i nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Przypomniało mi się, że moja babcia, kiedyś pięknie haftowała. Ja też postanowiłam spróbować.

Zalety kanw z nadrukiem

kanwy z nadrukiemOd razu zdecydowałam się do niej zadzwonić i zapytać, czego potrzebuję do takich robótek ręcznych. Babcia poleciła mi kanwy z nadrukiem. Dowiedziałam się od niej, że gotowa kanwa z nadrukiem, jest świetnym rozwiązaniem dla osoby początkującej. Nie trzeba bowiem liczyć krzyżyków ani szukać w rozpisce odpowiednich kolorów muliny. Wszystko mamy już gotowe, wystarczy tylko wyszywać. Kanwy z gotowymi nadrukami można bez problemu dostać we wszystkich pasmanteriach, a nawet sklepach internetowych. Początkowo mogę zacząć od prostych rysunków, które wyszywa się tylko kilkoma kolorami muliny. Ale jak już „załapie” w jaki sposób prawidłowo wyszywać z pewnością poradzę sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi wzorami, które wyszywa się w kilkudziesięciu kolorach, pojedynczymi nitkami muliny. Postanowiłam jeszcze tego samego dnia udać się do pasmanterii i kupić kanwy z jakimiś pięknymi obrazkami do wyszycia. Dostałam je praktycznie od ręki.

Wybrałam kilka bardzo ładnych wzorów i od razu zaczęłam je wyszywać. Muszę przyznać, że szło mi to bardzo dobrze, ponieważ kanwa była niezwykle miękka i krzyżyki pięknie wypełniały się nićmi. Po wyszyciu wzór można było wyprać ręcznie i obraz wyglądał jak namalowany. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć taką prostą i łatwą rozrywkę, która w dodatku jest tania, ponieważ kanwy kosztują tylko kilka złotych za sztukę.

Related Posts