Odciągi to niezbędne elementy przy mocowaniu bardzo ciężkich elementów. Stanowią najbardziej wytrzymały środek mocujący wielkie ładunki i maszyny. Stosuje się je powszechnie w przemyśle ciężkim jak i w zabezpieczeniach ładunków transportowanych drogą lądową jak i morską. Posiadają określone właściwości, które czynią je najlepszym tego typu narzędziem.

Odciąg stosowany do montażu i zabezpieczenia ciężkich ładunków

odciąg łańcuchowyTego typu odciągi występują często w 2 wariantach. Pierwszym jest wariant jednoczęściowy, gdzie mamy do czynienia z połączeniem łańcucha i napinacza. Drugi to wariant dwuczęściowy, w którym łańcuch i napinacz występują osobno. Odciąg łańcuchowy produkowany w obecnych czasach, charakteryzuje się znaczną odpornością na wszelkie uszkodzenia i zniszczenia. Stal użyta do produkcji odciągów jest bardzo mocna, a jego konstrukcja znosi wszelkie przeciążenia i nie ulega zgnieceniom, gięciom i przetarciom. Znosi także bardzo wysokie temperatury. Są dzięki temu znacznie lepszym rozwiązaniem niż pasy transportowe, które nie są wstanie znieść tak ciężkich warunków pracy. Często ulegają także przedarciom, co w przypadku łańcuchów w odciągach nie ma miejsca. Odciągi są sprzedawane z atestem jakości, a do każdego modelu dołączona jest tabliczka znamionowa informująca o oryginalności produktu.

Łańcuchy i odciągi są poddawane sile próbnej by sprawdzić ich wytrzymałość, a poszczególne części odciągu są zgodne z normami europejskim. Jest to bardzo ważny aspekt ich kupna, gdyż od niego zależy ludzkie życie, które w przypadku najmniejszej awarii odciągów jest zagrożone. Do każdego atestowanego produktu dołączony jest certyfikat jakości, a wszystkie dodatkowe informacje są umieszczone na tabliczce znamionowej zamontowanej na odciągu.

Related Posts