Praca przy produkcji, czy też naprawie ciężkich pojazdów czy towarów wymaga stosowania dodatkowych narzędzi, które zmniejszałby konieczność dźwigania przez pracowników. Spośród wiele tego typów urządzeń warto wspomnieć o lewarkach czy różnego typu podnośnikach.

Jak podnośniki ułatwiają prace w warsztacie?

podnośnik hydrauliczny nożycowyObecnie na rynku można wymienić wiele szkodliwych czynników, ale najpoważniejszym z nich jest dźwiganie. Może ono spowodować poważne problemy zdrowotne pracowników. Aby się przed tym uchronić, stosuje się narzędzia takie jak podnośnik hydrauliczny nożycowy. To pozornie proste urządzenie, jest obecnie podstawą w pracy zakładów wulkanizacyjnych i warsztatów. Składa się ono z solidnej platformy opartej na najczęściej podwójnym mechanizmie nożycowym, a całość działa w oparciu o napęd hydrauliczny. Działanie maszyny polega na ty, że ułatwia ona odpowiednie podniesienie naprawianego pojazdu na pożądaną wysokość bez konieczności dźwigania czy stosowania innych urządzeń dźwigowych, na których w warsztatach nie byłoby miejsca. Stopniem uniesienia pojazdu można sterować bez użycia siły fizycznej z poziomu platformy podnośnika, dzięki zastosowaniu napędu hydraulicznego. Stabilny mechanizm nożycowy wykonawcy najczęściej z solidnej stali nierdzewnej jest w stanie utrzymać ciężki pojazd w żądanej pozycji nawet przez kilka godzin naprawy. Aby dodatkowo zwiększyć wygodę korzystania z podnośnika umieszcza się go najczęściej w specjalnej wnęce, ułatwiającej wjechanie samochodem na platformę, a później zjechanie z niej po skończonej naprawie.

W warsztatach samochodowych stosuje się wiele maszyn i urządzeń, dzięki którym praca z ciężkimi maszynami przebiega sprawnie i bezpiecznie. Najważniejszym jednak są z pewnością podnośniki, ułatwiające naprawy związane z podwoziem pojazdu czy wymianę opon.

Related Posts