Wydawać by się mogło, iż pracowników laboratoriów nie może zaskoczyć zbyt wiele. Na co dzień wykonują skomplikowane analizy chemiczne, które z pewnością wymagają nie lada umiejętności i doświadczenia. Niektóre z nich jednak nie byłyby możliwe bez zastosowania sprzętu takiego jak dygestorium laboratoryjne. Jest to urządzenie, które jest nieocenione w miejscu takim jak laboratorium. Dlaczego? Wystarczy przyjrzeć się jego właściwościom.
Cechy odpowiedniego dygestorium
Urządzenie takie jak dygestorium laboratoryjne można opisać jako pancerną szafę z wyciągiem. Jest ono zbudowane z niezwykle trwałych i solidnych materiałów. Ma bowiem wyjątkową funkcję. To w nim będą wykonywane najgroźniejsze analizy chemiczne w danym laboratorium. nierzadko staje się także miejscem przechowania silnie trujących i żrących związków chemicznych. Tym samym musi być wykonane z materiałów, które są ona nie odporne. Nierzadko w tym celu stosuje się różnego typu spieki kwarcowe, ceramikę, stal lub żywice. Wszystkie te powinny zdać egzamin. Bardzo ważną częścią jest szyba. Ta zazwyczaj opuszczana i podnoszona jest automatycznie. Wykonana jest ze szkła hartowanego, które również wykazuje dużą odporność na różnego typu środki. Tym samym można w nim przechowywać nawet silne kwasy i zasady. Z trującymi substancjami z pewnością poradzi sobie wyciąg. Ten działa na pełnych obrotach, aby nie doprowadzić do tego, by nawet najmniejsza cząsteczka silnie trującego związku przeniknęła do środowiska laboratoryjnego.
Wiele by można mówić o zastosowaniach takiego urządzenia jak dygestorium laboratoryjne. Jest ono nieocenionym pomocnikiem każdego laboranta. Tym samym nie może zabraknąć go w placówkach, gdzie wykonuje się analizy chemiczne. Jest to urządzenie idealnie przystosowane do pracy z najtrudniejszymi substancjami.