Prowadząc firmę używającą samochodów częstym problemem są tankowania. ich. Dojazd do stacji zajmuje dużo czasu, który mógłby być wykorzystany na zadania i obowiązki firmowe. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest kupno firmowego zbiornika na olej napędowy. Jakie są jego plusy dla firmy, w przeciwieństwie do tradycyjnego zaopatrywania samochodów w paliwo?
Firmowy zbiornik na paliwo i jego plusy
Rozwiązanie to sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuję duża flota samochodów firmowych. Mogą być to firmy kurierskie, transportowe czy świadczące usługi z dojazdem do klienta. Kupując zbiorniki na olej napędowy, możemy kupować paliwo hurtowo i rozdzielać je dla samochodów wedle zapotrzebowania, omijając w ten sposób kolejki i niepotrzebne straty czasu dla firmy. Zbiornik na olej napędowy dzieli się na stacjonarny i przewoźny. Dla firm spedycyjnych, lepszym rozwiązaniem będzie zbiornik stacjonarny, który może pozostać w bazie firmy i zasilać paliwem wszystkie samochody wracające do niej. Firmy, które prowadzą działalność na wyjazdach i w terenie, powinny zdecydować się na zbiornik przewoźny. Można dostarczyć go na miejsce działalności firmy i nie martwić się, o bieżącą dostępność paliwa w miejscu pracy. Zbiornik taki może być wykorzystany w rolnictwie, do przechowywania oleju opałowego. Może być przewożony na miejsce prac rolnych, znacznie je ułatwiając.
Oszczędności i sprawność działania firmy, która stosuje zbiorniki na paliwo jest znaczna. Firma może w dłuższej perspektywie, zwiększyć ilość zleceń i wykonywanych prac, dzięki zmniejszeniu marnotrawienia czasu na oczekiwaniach i kolejkach po paliwo na stacjach benzynowych. Paliwo w zbiorniku można uzupełniać z odpowiednim wyprzedzeniem, zapewniając jego stałą dostępność w firmie.