Bardzo lubię wieczorami czytać książki, gdy już leżę w łóżku. Wczoraj wieczorem stało się coś, co mnie zaskoczyło. Mianowicie lampka, która stoi na stoliku nocnym, po prostu zgasła. Sprawdziłam, czy żarówka jest dobrze przykręcona, ale okazało się, że się przepaliła. Teraz będę musiała jechać do sklepu, by kupić nową.

Wymiana żarówki ledowej

żarówka led e14Następnego dnia, tuż po śniadaniu wsiadłam do samochodu i pojechałam do sklepu, by zakupić nową żarówkę. Na miejscu poprosiłam o żarówkę do lampki nocnej. Sprzedawca zapytał o jej rozmiar. Byłam zaskoczona, ponieważ myślałam, że wszystkie są jednakowe. Musiałam więc wrócić do domu i zabrać ją ze sobą. Gdy była ponownie w sklepie, to sprzedawca pokazał mi, że na odwrocie żarówki jest napisany jej numer. Okazało się, że jest to żarówka led e14. Taką więc zakupiłam. Na wszelki wypadek wzięłam takie trzy, na zapas. Będąc już w domu, zabrałam się za jej wymianę. Najpierw odłączyłam lampkę od prądu. Co prawda miałam już wyciągniętą starą żarówkę, ale musiałam jeszcze włożyć tę nową. Nie miałam z tym żadnego problemu. Szybko ją założyłam i sprawdziłam, czy działa. Jak się okazało działa i świeci rewelacyjnie. Bardzo się z tego powodu cieszę. Być może jest ona tak dobra, gdyż jest ona ledowa. Od teraz będę mogła z powrotem czytać swoje ulubione książki, gdy będę leżeć wieczorem w łóżku. Już nie mogę się odczekać, jak skończę swoją obecnie czytaną książkę.

Faktycznie wieczorem odczułam, że żarówka świeci o wiele lepiej, niż ta poprzednia. Była ona trochę droga, ale to w sumie nieważne. Dla mnie najważniejsza jest moja wygoda, podczas czytania książek. Zacznę chyba wszędzie wymieniać swoje żarówki, na te ledowe. Będzie to dla mnie o wiele korzystniejsze rozwiązanie. Podobno ledowe świecą dłużej.

Related Posts