Sprzedając lub kupując pojazd szczególnie przyglądamy sie jego lakierowi. Od tego, w jakim jest stanie zależy cena. Jeśli wiesz, że Twój pojazd też kiedyś zostanie sprzedany, możesz zastanowić się nad sposobami dobrej konserwacji lakieru. Są to działania czysto profilaktyczne, które naprawdę działają. Podpowiem Ci co robić, aby zachować dobry wygląd pojazdu na długie lata.

Jak dbać o lakier na samochodzie?

lakier samochodowyPrzede wszystkim najważniejsze, by mu nie szkodzić. Lakier samochodowy, wbrew pozorom, jest dość delikatny i trzeba na niego uważać. Nie polecam mycia pojazdu środkami chemicznymi, takimi jak płyny do mycia szyb lub detergenty. Jednak podpowiem, że doskonale w roli środka czyszczącego sprawdza się naturalne mydło. Świetnie odtłuszcza maskę i jest delikatne. Lakier nie matowieje, a to jest najważniejsze. Podczas mycia samochodu samodzielnie lepiej korzystać z węża ogrodowego, niż myjki ciśnieniowej. To druga ważna zasada. Wąż ma małe ciśnienie, dlatego woda nie powoduje odpryśnięć. Po umyciu zawsze stosuj wosk polerski, gdyż jego działanie nie ma na celu tylko poprawić wygląd auta. Ta cienka, niewidzialna warstewka tego preparatu doskonale chroni blachę przed promieniowaniem słonecznym. Ostatnia porada mówi, że jeśli masz taką możliwość, stawiaj pojazd w cieniu. Mniej nagrzana blacha lepiej zachowuje kolor. Jednak nie musisz z tym przesadzać.

Lakier to wyznacznik tego, jak dbałeś o pojazd i ile jest teraz wart. Stosując się do tych kilku rad będzie on wyglądał bardzo dobrze, nawet jeśli auto będzie miało już swoje lata. Zastanów się nad tymi sposobami, a dokładniej nad tym, czy masz możliwość ich zastosowania. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, zrób to, a nie będziesz żałować podczas ustalania aktualnej ceny samochodu.

 

Related Posts