Przy aranżacji ogrodów o dużych powierzchniach i tych mniejszych, istotna jest przemyślana i oryginalna aranżacja. Istnieje ogrom możliwości, nie ma żadnych ograniczeń. Może poza ludzką wyobraźnią. Elementy podnoszące estetykę terenów zielonych są powdzechnie dostępne w każdym sklepie ogrodniczym i marketach każdej większej, wielobranżowej sieci. 

Funkcje plastikowych geoborderów

geoborder ogrodowy z plastikuUrządzanie ogrodu warto rozpocząć od wyznaczenie granic poszczególnych działek. Przydatny może być w tym przypadku geoborder ogrodowy z plastiku. Wykonany z tworzywa odpornego na uszkodzenia i zarysowania. Jest lekki i łatwy do zamontowania, nawet przez amatora. Cena elementu jest niewysoka, a mimo to wytrzyma wiele lat. Służy do odgrodzenia poszczególnych części działki. Dzięki niemu łatwiejsze jest wytyczenie ścieżek prowadzących do krzewów, drzewek ozdobnych, kwiatów, czy warzywek. Poszczególne dróżki można ozdobić drobnym kamieniem, żwirem, a nawet mogą z nich powstać wzorki, które przykują na długo uwagę każdego. Funkcją plastikowych ekoborderów jest również dbałość o środowisko. Wszystkie wykonane są z surowca, który w 100% uzyskiwany jest z recyklingu. Dlatego też jego kontakt z ziemią nie powoduje przenikania do niej żadnych szkodliwych substancji. Kolejną funkcją i zaletą jednocześnie jest możliwość doboru wysokości. Może być zanurzony w ziemi, wystawać ponad nią i tym samym pełnić funkcję krawężnika. 

Poza wskazanym zastosowaniem nie można pominąć również tego, że obrzeża zapewniają korzeniom roślin odpowiedni dostęp do wody i zastosowanych nawozów. Ponadto, posypane na ziemi kora, piaskiem lub żwirem nie będą się rozsypywały po całej powierzchni ogrodu. Stanowi również dodatkową ozdobę dla ogródków. To niebanalna aranżacja dla osób ceniących niestandardowe rozwiązania. 

Related Posts