W przemyśle i produkcji wielu rzeczy ogromne znaczenie ma polipropylen o symbolu PP oraz polietylen o symbolu PE. To są dwa tworzywa sztuczne najczęściej wykorzystywane do produkcji zbiorników na wodę pitną i deszczową, izolacje rur wodociągowych i przewodów elektrycznych, a także do produkcjo mebli kwasoodpornych i innych substancji żrących. Takie meble mają również zastosowanie w wielu innych pomieszczeniach.

Zastosowanie mebli z polietylenu

polietylenowe szafyWszystkie polietylenowe szafy są bardzo wytrzymałe. Ich zaletą jest odporność na promienie UV oraz korozję. Są dość lekkie jak na szafki więc bardzo często zawieszane są na ścianie. Takie szafki zwykle mają zastosowanie do przechowywania gaśnic. Można je montować w miejscach zawilgoconych i przy zasolonym powietrzu. Często montuje się je w laboratoriach na różnego rodzaje kwasy, zasady i inne substancje żrące, ponieważ są odporne na działanie chemiczne związków nawet tych silnie korozyjnych jak fenol, kwas siarkowy i kwas azotowy. Szafki te mają wbudowane mini wanny, które służą jako ociekacz do ewentualnych wycieków płynów przechowywanych w szafie. Dodatkowo często kupowane są na różnego rodzaje pływalnie basenowe, zakłady spożywcze w tym mięsne i zakłady przemysłowe. Większość z nich jest odporna na działanie temperatur w przedziale -40 st do + 80 st. Każda z szafek wykonana z polietylenu jest pyłoszczelna oraz wodoodporna. Część z szaf polietylenowych ma możliwość zamknięcia na kłódkę.

Tworzywo sztuczne jakim jest polietylen ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Dlatego też posiadają atesty i dopuszczone są do kontaktu z żywnością. Ich wykorzystywanie w różnego rodzaju przemyśle jest bardzo szerokie, a zrozumiałe to jest ponieważ materiał jest dość tani i bardzo wytrzymały.

Related Posts