Wiele osób po całym dniu pracy narzeka na to, że ich nogi są bardzo zmęczone, a na stopach pojawiły się odciski. Nikt nie lubi odczuwać bólu nóg, ale nie każdy wie o tym, że duży wpływ na taki stan ma obuwie, które nosimy. Buty, które zakładamy na co dzień nie posiadają zazwyczaj żadnych szczególnych właściwości. Wybieramy takie, które ładnie wyglądają. Czasem jednak będzie potrzebować zupełnie innego obuwia.

Co warto wiedzieć o kaloszach ochronnych?

kalosze ochronneNie da się ukryć, że praca jest potrzebna każdemu człowiekowi. Nie w każdym miejscu będziemy jednak potrzebować szczególnych zabezpieczeń. Są one jednak wymagane w wielu zakładach produkcyjnych i na wszystkich budowach. Tam możemy być narażeni dużo bardziej niż podczas pracy na magazynie czy w sklepie. Podłoże może być śliskie i pełne odłamków lub ostrych elementów. Zwykłe buty nie zapewniłyby ochrony naszym stopom i mogłyby nas narazić na kontuzję. W takich miejscach potrzebne są kalosze ochronne. Wykonane są one z bardzo wytrzymałego tworzywa PCV, które zostało również wzmocnione za pomocą zmodyfikowanej gumy. Cholewka jest dosyć wysoka, dlatego zapewnia także ochronę dla kostek i łydek. Podnosek w kaloszach jest stalowy i świetnie chroni palce przez ewentualnym urazem. Podeszwa zapobiega poślizgowi na zaolejonym i mokrym podłożu. W kaloszach umieszczona została specjalna wkładka, które jest odporna na przebicie.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie większy nacisk kładzie się na to, aby zapewnić pracownikom dużo większą ochronę. W wielu miejscach mogą pojawiać się na podłożu ostre elementy, które przebiłyby podeszwę i uszkodziły stopę. Każdy pracownik powinien mieć specjalne kalosze, które gwarantują najwyższy poziom ochrony. Są one odporne na działanie nie tylko wody, ale także lekkich kwasów, rozpuszczalników czy olejów. Zapewniają bezpieczeństwo.

Related Posts