Od kiedy Polacy postanowili zostawić swoje dotychczasowe posady i wyjechać za granicę to polscy przedsiębiorcy mają spory problem ze znalezieniem osób chętnych do pracy. Początkowo rozwiązaniem było zatrudnianie osób z Ukrainy ale z biegiem czasu i oni zaczęli być kuszeni zarobkami „zachodnimi”. Na dzień dzisiejszy polski pracodawca musi szukać pracowników w głębi Azji.

Efektywne poszukiwanie pracowników za granicą

uczciwi pracownicy ze wschoduObecnie światowa gospodarka wygląda tak, że już nie tylko Polacy są emigrantami. My wyjeżdżamy do pracy do Niemiec, Holandii czy Francji podczas gdy nasze miejsce w poprzednich polskich firmach zajmują Ukraińcy, Białorusini czy nawet Hindusi. Dla polskich pracodawców obecnie priorytetem jest by uczciwi pracownicy ze wschodu zechcieli pracować w ich firmach. Każda firma wymaga pracowników i nie da się ukryć, że gdy ich zabraknie to firma prędzej czy później stanie przed widmem bankructwa. Oprócz zatrudniania Ukraińców właściciele polskich firm często muszą sięgać nieco głębiej na wschód. Często wybór pada na obywateli Indii czy Nepalu. Szczególnie Ci drudzy w ostatnim czasie są niezwykle cenieni w Polsce. Można o tym poczytać wchodząc na różne fora internetowe gdzie właściciele różnych polskich firm wymieniają się doświadczeniami związanymi z zatrudnianiem obcokrajowców. Sięgając po te informacje będziemy mieć świadomość, których pracowników warto przyjąć oraz na jakich należy uważać.

Ogólnie rzecz biorąc poszukiwanie dobrze wykwalifikowanej kadry to nie jest kwestia bardzo prosta. Niekiedy musimy się do tego bardzo mocno przyłożyć ale mogę Państwu zagwarantować, że jeśli zdecydujecie się na zatrudnienie uczciwego i dobrze wykwalifikowanego pracownika z Azji to odwdzięczy on się sumiennym wykonywaniem powierzonych mu obowiązków.

Related Posts