Pies jest podobno najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka, ale jego posiadanie wiąże się z nie lada obowiązkami. Jednym z nich jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, długie spacery czy bieganie powinny być nie tylko przyjemnością dla naszego czworonożnego kompana, ale i dobrą motywacją dla Nas.

Regulowane smycze do biegania z psem

smycz do biegania z psemCodzienna dawka ruchu czy aktywności fizycznej powinna być naszą codzienną rutyną, odskocznią od wszelakich zmartwień i problemów. Całkiem dobrą motywację do tego, mają właściciele czworonożnych przyjaciół, którzy chcąc nie chcąc mają w obowiązku codzienne wyjścia na krótkie spacery. Gdyby jednak połączyć chęć zmiany swojego stylu życia i obowiązku, mogłoby się okazać, że jest to dość przyjemne, nie tylko dla psa, który w ramach naszego treningu otrzymałby w gratisie dłuższy spacer, ale również zdrowy rozruch dla nas samych. Podczas takich wyjść sprawdzić by się mogła smycz do biegania z psem. Jest to jak do tej pory mało popularny produkt, z całą pewnością jednak bardzo funkcjonalny. Zwykle sprzedawana w częściach, składa się z paska na biodra dla właściciela oraz specjalnej smyczy, która jest do niego przymocowana. Nie jest to jednak zwykła linka, bo dzięki specjalnej konstrukcji amortyzuje on ewentualnie szarpnięcia, a materiał jest na tyle rozciągliwy, że gwarantuję swobodne poruszanie się zarówno człowiekowi, jak i zwierzęciu. Główną jego zaletą jest to, że pozostawia właścicielowi pupila zupełnie wolne ręce, a jest to dość ważne podczas utrzymania równowagi i odpowiedniej koordynacji ruchowej podczas biegania.

Jest to w pewnym sensie gadżet, który na celu ma umilenie spacerów z naszym pupilem i umożliwienie większej aktywności podczas nich. Wygodny dla oby użytkowników, sprawi że wspólne treningi na wolnym powietrzu zaczną być czystą przyjemnością. Człowiek „zresetowany” i pies zadowolony, czego chcieć więcej?

Related Posts