Po wybudowaniu domu przychodzi czas na stworzenie instalacji elektrycznej czy wodno-sanitarnej. W przypadku domów wybudowanych w pobliżu miast można bez problemu podłączyć swój dom do sieci wodociągowej. Jednak jeśli nie mieszkamy w pobliżu miejsca gdzie taka sieć przebiega to musimy radzić sobie inaczej. Jednym z rozwiązań jest wiercenie studni głębinowych. 

Sprawdzone pompy do studni głębinowych 

pompa głębinowa do studniStudnie głębinowe swoją popularność zaczęły zyskiwać całkiem niedawno. Przez wiele lat inwestowano głównie w studnie kopane. W takich studniach montowano betonowe kręgi a woda do domów leciała pod własnym ciśnieniem. Niekiedy stosowano dla wspomagania również pompy hydroforowe. W przypadku studni wierconych konieczne jest stosowanie urządzenia jakim jest dedykowana pompa głębinowa do studni tego typu. Na dzień dzisiejszy wiele osób stoi przed problemem jaki rodzaj pompy wybrać. Żeby wybrać odpowiednią pompę do studni to konieczne jest najpierw ustalenie jak głęboka jest nasza studnia oraz jaką średnicę ma rura w studni. W przeciwieństwie do pomp hydroforowych pompy do studni głębinowych umieszcza się wewnątrz studni. Na dzień dzisiejszy najwęższe dostępne pompy głębinowe mają średnicę 75 milimetrów. Decydując się na kupno pompy do studni głębinowych warto decydować się na wersje ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nasza pompa będzie w stanie wytrzymać w naszej studni przez wiele lat. Dodatkowo jest ona oczywiście objęta gwarancją. 

Ogólnie rzecz biorąc pompy głębinowe pełnią w studniach niezwykle istotną rolę. Ze studni głębinowych nie mamy możliwości podciągnięcia wody pod własnym ciśnieniem. W zasadzie bez takiej pompy studnia staje się zupełnie bezużyteczna. Warto inwestować tylko w sprawdzone pompy, które są polecane przez specjalistów orientujących się w takich kwestiach. 

Related Posts