Obecnie najbardziej popularnymi farbami do malowania są farby akrylowe. Polecane są zarówno przez malarzy jak i amatorów. Ich wydajność dość niska cena przyciągają wszystkich miłośników malarstwa. Można je stosować praktycznie na wszystkich powierzchniach. Nadają się zarówno do płótna, metalu i drewna.

Najbardziej popularne wśród farb są farby akrylowe

duży zestaw farb akrylowychObecnie w sklepach papierniczych czy specjalnych sklepach malarskich możemy zakupić farby akrylowe różnych producentów. Różnią się od siebie jakością, pojemnością, nasyceniem i ceną. Za duży zestaw farb akrylowych możemy zapłacić od kilkudziesięciu złotych. Taki podstawowy zestaw zawiera od 6 do 12 kolorów i można go zakupić za około 60 złotych. Farby akrylowe cechują się wysokim kryciem, mają piękne rozmaite kolory, które bardzo dobrze kryją. Po wyschnięciu są odporne na wodę a rysunek np. na drewnie utrzymuje się bardzo długo. Coraz częściej farby akrylowe są stosowane w szkołach na lekcji techniki i plastyki. Dzięki łatwości nakładania tych farb mogą być używane przez dzieci, oczywiście pod nadzorem dorosłych. Ostatnio bardzo modna stała się sztuka i technika zdobienia decoupage, do której również wykorzystuje się farby akrylowe. Takie farby mogą mieć różną konsystencję. Najbardziej popularne są te o kremowej wręcz maślanej konsystencji. Są one bardzo wydaje. Następną grupą farb cieszących się zainteresowaniem są farby akrylowe płynne. Za pomocą takich farb można tworzyć prezyzyjnie wzory.

Nie trzeba być znanym malarzem by od czasu do czasu namalować jakiś obraz lub dać nowe życie starym wazonom. Wystarczą farby i pędzel by razem z dzieckiem stworzyć piękny obrazek na kartce lub wazonik decoupage. Zastosowań i pomysłów z wykorzystaniem farb akrylowych jest bardzo dużo.

Related Posts