Nie da się ukryć, że rodzina powinna dawać wsparcie i zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Najbliższe osoby powinny się szanować, okazywać sobie miłość i być razem niezależnie od tego, co się wydarzy. Wiele osób nie miało jednak szczęścia i nie urodzili się w kochającej rodzinie. Bardzo wiele dzieci każdego dnia widzi, jak matka lub ojciec nadużywa alkoholu. Taki widok z pewnością ma wpływ na ich późniejsze życie.

Charakterystyka syndromu DDA

dda warszawaFaktem jest to, że dzieci uczą się od swoich rodziców. Obserwują ich zachowanie oraz mowę, a później starają się to naśladować. Jeśli rodzice są osobami odpowiedzialnymi, to nauczą swoje dzieci właściwych zachowań. Dziecko potrzebuje również poczucia bezpieczeństwa. Rodzice, którzy nadużywają alkoholu, z pewnością nie radzą sobie jako wychowawcy. Dzieci często są zaniedbane i mają dużo niższe poczucie własnej wartości. W przyszłości często również muszą zmagać się z uzależnieniem. Faktem jest jednak to, że nie każde dziecko alkoholików skończy tak samo, jak jego rodzice. Powstało wiele grup wsparcia dla DDA Warszawa jest miastem, w którym z pewnością znajdziemy wiele osób, które są w stanie pomóc. Dorosłe dzieci alkoholików zmagają się z przeszłością i próbują się odnaleźć w teraźniejszości. Specjaliści pomagają im nauczyć się tego, jak budować pozytywny obraz samego siebie. Uczą asertywności, dodają odwagi i motywują. Na spotkaniach DDA można poznać ludzi, którzy przeżywali podobne rzeczy w przeszłości.

Wiele osób nie potrafi samodzielnie uporać się z tym, co spotkało ich w przeszłości. Taki problem bardzo często mają dzieci, które wychowywały się w rodzinie alkoholików. Ich codzienne życie wyglądało inaczej, niż u ich rówieśników. Strach i obawy dominowały, a miłych chwil było mało. W przyszłości nie każdy jest w stanie żyć normalnie. Grupy wsparcia dla takich osób dają nadzieję na lepsze jutro i pomagają zacząć inne życie.

Related Posts