Zdarza się, że woda z kranu pachnie chlorem. Chlor jest cząsteczką szkodliwą dla zdrowia człowieka. Nie powinien znajdować się w wodzie pitnej na poziomie przekraczającym normy. Niestety tak często bywa.

Usuwanie wapnia i magnezu z wody, czyli zabezpieczanie sprzętu AGD

automatyczne zmiękczacze wodyW związku z tym warto wyposażyć swój dom w profesjonalne filtry do wody, które sprawią, że woda stanie się nieskazitelnie czysta, a do tego będzie posiadała mnóstwo potrzebnych minerałów. Filtry odwróconej osmozy bardzo szybko eliminują szkodliwy dla zdrowia chlor z wody pitnej. Poza tym woda z osmozy jest bardzo dobra, jeśli chodzi o wypełnianie nią akwariów, a także podlewanie roślin. Przeciwnicy filtrowania wody we własnym domu twierdzą, że taka woda jest pozbawiona wielu ważnych minerałów. Trzeba jednak zastanowić się najpierw, czym jest kamień, który osadza się na różnych artykułach gospodarstwa domowego – przede wszystkim w czajnikach. Kamień to nic innego jak właśnie osad stworzony z wapnia i magnezu. To właśnie dlatego automatyczne zmiękczacze wody mają za zadanie wyeliminować duże ilości tych pierwiastków z wody. Nie ma się czym przejmować – pierwiastki te dostarczane są w dużych ilościach z pożywieniem i rzadko zdarza się ich niedobór w organizmie. Nadmiar minerałów też nie jest korzystny dla zdrowia. Zaletą jest również to, że jałowa woda może być pita bez wcześniejszego przegotowania.

To bardzo ważne, bo jest to woda o wiele zdrowsza od tej, która znajduje się w kranie. Woda kranówa jest niestety bogata w chlor i żelaza, których nadmiar wcale nie jest dobry. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich filtrów. Woda po osmozie jest obojętna dla ludzkiego organizmu pod kątem mineralnym. Zawsze można też zamontować specjalny wkład mineralizujący, który będzie zapewniał wodzie odpowiedni poziom składników mineralnych.

 

Related Posts