myjnia automatyczna

W dobie internetu i natłoku informacji na temat rozpoczynania własnego biznesu, bardzo często brakuje typowego know-how na temat tego jak swój biznes rozwijać dalej, kiedy doszliśmy już do pewnego momentu w rozwoju naszej działalności.

Myjnia automatyczna narodziła się później

myjnia automatycznaWłasna myjnia bezdotykowa to świetny sposób na zarobek, chociaż przyznam, że trzeba też mieć trochę szczęścia i „utrafić” w dobre miejsce. Tak duża inwestycja musi szybko zacząć się zwracać. Nie ma jednak siły – w końcu dojdziemy do sufitu, powyżej którego nie podskoczymy już z dochodem. Co wtedy? Przyznam, że rozważałem wiele możliwości. Na myśl przyszła mi kolejna myjnia samoobsługowa, gdzieś po drugiej stronie miasta. Ale, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i szybko z tej myjni, narodziła się myjnia automatyczna. Tutaj na szczęście powstrzymały mnie koszty inwestycji, które nawet w porównaniu do kapitału, jakim dysponowałem, były dość przerażające. Dlatego ostatecznie następnym krokiem nie było szukanie nowych dostawców na wyposażenie myjni, a zaplanowanie i założenie lokalu gastronomicznego. Uznałem, że otwarcie fast foodu znanej franczyzy, przyciągnie jeszcze więcej klientów do myjni, a taki tandem może też zadziałać odwrotnie – klient, który zjechał z trasy, by umyć swój samochód, może przecież nagle zgłodnieć i wstąpić coś zjeść.

Okazało się, że takie podejście było strzałem w dziesiątkę i teraz, w trzy lata po tym ruchu, zaczynamy z żoną poważnie myśleć o otwarciu stacji benzynowej. Najważniejsze w biznesie jest to, by ciągle się rozwijać i iść do przodu.

Related Posts