Jednym z częściej używanych urządzeń w zakładach przemysłowych, na placach budowy, w warsztatach jest wiertarko-wkrętarka. Wiadomo, że można kupić takie urządzenie nawet w supermarketach. Jakość tych urządzeń pozostawia jednak wiele do życzenia.

Prace remontowe i montażowe z wykorzystaniem wiertarko-wkrętarki

hitachi ds10dalLepiej zapłacić trochę więcej, ale za to mieć pewność, że wiertarko-wkrętarka nie zepsuje się po miesiącu użytkowania i będzie służyć przez wiele lat. Bardzo dobrą marką jest Hitachi. W Polsce jest to marka chętnie wybierana, bo sprzęt tej marki cechuje wysoka jakość, wytrzymałość, solidność wykonania. Wiertarko-wkrętarka marki Hitachi jest narzędziem dwubiegowym. Z jej pomocą można wykonywać prace, które są związane z wierceniem otworów, a następnie wkręcaniem wkrętów. Warto wspomnieć, że hitachi ds10dal jest wiertarko-wkrętarko z zasilaniem akumulatorowym. Posiada akumulator litowo-jonowy, a więc bardzo solidny. Poza tym w urządzeniu można swobodnie regulować moment obrotowy. Występuje tutaj dokładnie 22-stopniowa regulacja momentu obrotowego, co znacznie ułatwia pracę i pozwala dopasować urządzenie do konkretnych warunków. W urządzeniu znajduje się również przełącznik obrotów. Można przełączać obroty w prawo oraz w lewo. Poza tym sprzęt posiada specjalny uchwyt wiertarski, dzięki któremu można automatycznie zablokować pracę wiertarko-wkrętarki. Do zestawy z wiertarko-wkrętarką bardzo często dołączana jest jeszcze latarka akumulatorowa.

Cały zestaw sprawdzi się z pewnością w czasie wykonywania prac związanych z montażem, remontem. Warto posiadać takie urządzenie we własnym garażu. Wiertarko-wkrętarka może pracować nie tylko w drewnie, ale też innych materiałach. Drugim najczęściej wykorzystywanym materiałem jest stal, z którą wiertarko-wkrętarka marki Hitachi radzi sobie doskonale.

Related Posts