Weganizm i wegetarianizm to pojęcia, które w ostatnim czasie słyszy się stosunkowo często. Część osób powie w tym miejscu zapewne, że są one popularne i modne. Weganizm czy wegetarianizm nie powinien być jednak chwilową modą, a przemyślanym stylem życia, na który decydują się osoby świadome korzyści i ewentualnych zagrożeń z tego wynikających.

Specyfika, wady i zalety diety weganina

dieta wegańska WarszawaWeganizm polega na jak najszerszej (a najlepiej całkowitej) eliminacji produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojego życia. I mowa tu nie tylko o produktach spożywczych ale też o ubraniach, kosmetykach. Weganie nie stosują preparatów testowanych na zwierzętach. Weganizm to znacznie więcej niż rezygnacja z jedzenia mięsa. Odróżnić należy go też od wegetarianizmu. Weganie idą znacznie dalej niż wegetarianie. Nie tylko nie jedzą mięsa, ale też nabiału, a zazwyczaj nawet miodu. Jako kluczową korzyść wynikającą z tego stylu życia weganie podają zapewne ochronę zwierząt. Powodów dla których dana osoba decyduje się na taki styl życia może być jednak wiele. Dla jednych będą to pobudki etyczne, dla innych zdrowotne, a jeszcze dla innych ekologiczne. Weganie muszą pamiętać, że jeśli nie jedzą mięsa, muszą w inny sposób dostarczać organizmowi substancje odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju, funkcjonowania. Dieta wegańska Warszawa może być stosowana przez osoby w różnym wieku. Posiłki przyrządzane bez mięsa mogą być nie tylko zdrowe, ale też smaczne i pełnowartościowe.

Jeśli decydujesz się na weganizm pamiętaj, aby dobrze poznać to zagadnienie. Weganizm to bowiem znacznie więcej niż rezygnacja z jedzenia mięsa. Pamiętaj, aby swój jadłospis układać tak, aby organizm otrzymał codziennie niezbędną porcję składników odżywczych. Zarówno weganizm jak i wegetarianizm nie musi oznaczać nudy żywieniowej.

Related Posts