Po zdobyciu tytułu magistra zdecydowałem się na doktorat. To wymagało ode mnie pełnego zaangażowania. Na szczęście mój rozwój był bardzo intensywny. Często wyjeżdżałem na różnego rodzaju wymiany aby pogłębiać swoją wiedzę. Ostatnio zaskoczył mnie pewien telefon.

Już wcześniej miałem kilka walizek wittchen 

walizki firmy wittchenOkazało się, że dostałem ofertę od uczelni znajdującej się w Helsinkach na przyjazd. Miałem tam wykładać swój przedmiot i zaprezentować studentom swoją ostatnią pracę naukową, która zainteresowała władze tamtej uczelni. Byłem zaszczycony i natychmiast dałem znać, że przyjadę. Niestety kompletnie nie wiedziałem co mam ze sobą zabrać. Helsinki znajdowały się w Finlandii, a to kojarzyło mi się z niskimi temperaturami. Nigdy wcześniej tam nie byłem i nie wiedziałem się co mnie tam będzie czekać. Jednak musiałem zabrać ze sobą sporo rzeczy na zmianę. Na pewno ciepłą kurtkę oraz buty. I tak byłem na wygranej pozycji, ponieważ już kilka lat temu kupiłem sobie walizki firmy wittchen i byłem z nich nie zwykle zadowolony. Wiedziałem, że są pakowne i będę w stanie zabrać wszystkie rzeczy, które potrzebuje. Teraz moje walizki czekało prawdziwe wyzwanie. Na szczęście po dwóch godzinach przygotowywania rzeczy do zabrania, a potem pakowania się w walizki wszystko się zmieściło. Wtedy odetchnąłem z ulgą, ponieważ wiedziałem, że wszystko będzie dobrze. Ostatecznie podróż do Helsinek była bardzo ciężka i długa. Miałem szczęście, że zabrałem trochę więcej zimowych rzeczy, ponieważ tam na prawdę nie jest za ciepło.

Ja jechałem w grudniu dlatego temperatury były codziennie na minusie. Moje walizki spisały się dobrze i na pewno nie żałuję takiego wyboru. Cieszyłem się, że mogłem je ze sobą zabrać. Dzięki temu miałem pełne poczucie bezpieczeństwa i przygotowania na wszystko.

Related Posts