Wiele rzeczy przykręconych jest na wszelkiego rodzaju śrubki. Bez nich pewne elementy nie trzymały się w jednej całości. Często je widzimy. Ale niektórzy woleli ich nie widzieć, gdyż niezbyt ładnie to wygląda na tych rzeczach na których śruby zostały przykręcone.

Zakup odpowiednich zaślepek

Zaślepki na śrubyMoże weźmy taki przykład jak meble. Przecież one są złożone za pomocą różnych śrub. Inaczej by się nie trzymały. Ale czy takie śruby dobrze by wyglądały jakby były na niej widoczne śruby i to metalowe. Moim zdaniem nie. Producentów mebli też. Dlatego też wyposażyli oni meble w zaślepki na śruby. Dzięki nim nie zobaczymy śrub jakie zostały użyte do złożenia mebli. Ale oczywiście taką zaślepkę łatwo jest zdjąć by dostać się do śrubki. Ale sami powiedzcie czy nie ładnie jest jak nie widać śrub na meblach. Moim zdaniem tak jest lepiej. Oczywiście zaślepki są produkowane w takich kolorach by nie wyróżniały się zbytnio bardzo na tle innych rzeczy. Warto zaznaczyć, że na meblach zaślepki raczej mają ten sam odcień co meble. Dlatego z daleka ich nie widzimy, a przez to meble wyglądają jeszcze lepiej. Ale zaślepki używane są nie tylko do mebli, nawet można je spotkać w różnych urządzeniach itp. Zaślepka nie ma za zadania jedynie zasłaniać śrubki, ale też ma je chronić. Jak widać jest wiele powodów na używanie zaślepek. Można też je kupić w sklepie. Jak coś sami skręcamy i nie chcemy by była widoczna śrubka to możemy iść do sklepu i kupić sobie zaślepki. Są one różnej wielkości i niezbyt drogie. Można kupić całe opakowanie lub na sztuki.

W wielu rzeczach możemy dopatrzeć się zaślepek. Służą one przede wszystkim do zasłonięcia śrub, jakie zostały użyte do złożenia danych rzeczy. Często je widzimy. Nawet w naszych meblach można je dostrzec. Są one raczej niewielkiej wielkości i są w takim kolorze jak rzeczy na których zostały umieszczone. Tak by się zbytnio nie wyróżniały.

Related Posts