Proces hot stampingu jest skomplikowanym szeregiem czynności, które wykonywane są przez doświadczone firmy na rynku. Klientami są najczęściej firmy, które chcą posiadać oryginalne produkty wykorzystujące folię, którymi najczęściej są wykorzystywane w przypadku materiałów drukowanych, z których firma może korzystać w celach reklamowych. Wiele firm decyduje się coraz częściej na produkcję folderów reklamowych, czy katalogów i ulotek, żeby skutecznie pozyskiwać nowych klientów do firmy.

Technika uszlachetniania druku

hot stamping złotą folią w WarszawieHot stamping to metoda wykorzystywana przez drukarnie posiadające specjalistyczne maszyny, które pozwalają zapewnić klientom najwyższą jakość produktów, na które się decydują. Tę technikę bardzo często nazywa się hot-printem, czy także termodrukiem, który wykorzystuje matryce wypukłe wykonane z odpowiedniego materiału, które przewodzi ciepło. Hot stamping złotą folią w Warszawie jest metodą, która wykorzystywana jest po odpowiednim rozgrzaniu materiałów, takich jak folii srebrnej, czy złotej. Folia ta najczęściej wykorzystywana jest w przypadku druku materiałów reklamowych, które powinny być odpowiednio dobrze zabezpieczone, ale także dzięki temu zyskują na atrakcyjności dla potencjalnych klientów. Hot stamping złotą folią w Warszawie działa w ten sposób, że rozgrzana matryca zostaje zetknięta ze specjalistyczną folią, która przyciskana jest do powierzchni.

Temperatura w momencie przyciśnięcia matrycy przenika przez warstwy folii. Hot stamping złotą folią w Warszawie jest procesem, który odbywa się na specjalistycznych maszynach, dlatego też wiele firm nie posiada w swojej ofercie tego rodzaju usług. Hot stamping złotą folią w Warszawie jest więc rzadką usługą, która oferowana jest tylko przez specjalistyczne drukarnie.

Related Posts