Wiele wycieczek wymaga odpowiedniego przygotowania. Jedną z nich jest niewątpliwie wypad w góry. Aby właściwie się do niego przygotować trzeba przemyśleć co przyda nam się podczas pokonywania górskich szlaków. Szczególnie jeżeli wybieramy się na tą wycieczkę zimą. Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu ciała przez urazami oraz zimnem. Niezbędne więc będzie odpowiednie obuwie i ubiór.

Najlepsze buty na zimową wyprawę w góry

nieprzemakalne buty trekkingowe zimoweSzczególnie ważną kwestią jest właściwy dobór butów zimowych. Muszą one charakteryzować się antypoślizgowa podeszwą. Dzięki niej stąpając po zmarźniętym lodzie lub nierównym terenie, który dodatkowo pokryty jest śniegiem, mamy pewność, iż nasze stopy nie będą się ślizgać. Umożliwi to właściwe pokonywanie górskich szlaków oraz zatłoczonych ulic górskich miejscowości, których chodniki pokryte są śniegiem. Nie bez znaczenia jest także nieprzemakalność. W czasie zimy bardzo często w rejonach górskich pojawiają się opady śniegu i deszczu. Ważne więc, aby wilgoć nie dostała się do środka buta. Dzięki temu stopa będzie sucha i nie zmarznie. Buty powinny posiadać także dość grubą podeszwę. Dzięki temu zimno z podłoża nie przedostanie się szybko do stopy. Wszystkie te cechy można uzyskać w jednym produkcie. Nieprzemakalne buty trekkingowe zimowe sprawdzą się w każdej sytuacji. Są najlepszym obuwiem, które powinien zabrać ze sobą każdy poszukiwać zimowych wypraw w góry.

Decydując się na zimowy wypad w góry nie można zapominać o właściwym obuwiu. Ważne, aby było ono bardzo wygodne. Nie bez znaczenia jest także nieprzemakalność. Buty trekkingowe charakteryzują się także bardzo dużą przyczepnością do podłoża. Gruba podeszwa zapobiegnie wychłodzeniu stóp, co z kolei jest bardzo niepożądane podczas pieszych wędrówek przez zaśnieżone góry.

Related Posts