Dorosły, który zmusza się do aktywności fizycznej ma motywację, aby być zgrabnym. Dzieci natomiast do aktywności fizycznej popycha chęć rozwoju intelektualnego. Bieganie po parku, jazda na rowerze czy skoki na trampolinie ogrodowej sprawia, że mózg dziecka otrzymuje bodźce pozwalające stymulować obszary odpowiedzialne za naukę.

Trampoliny dla geniuszy

trampolina ogrodowa dla dzieciOkryta niezbyt dobrą sławą trampolina to doskonała rozrywka dla dzieci starszych niż 3 lata. A jeśli rodzic zadba o odpowiednie warunki, wówczas może przynieść wiele wymiernych korzyści. Angielscy naukowcy potwierdzili, że mózg ruchliwych dzieci mniej energii przeznacza na działania związane z koordynacją ruchową, a dzięki temu więcej mocy zostaje przekazana w obszary związane z rozwojem intelektualnym dzieci. Tak więc trampolina ogrodowa dla dzieci będąca doskonałym treningiem równowagi doskonale spełnia rolę katalizatora dla rozwoju przyszłego geniusza. Błędnik malca, który jest z zabawkami ogrodowymi za pan brat, rzadziej też sprawia nieprzyjemne niespodzianki i dziecko lepiej znosi jazdę samochodem. Jest to także świetny sposób na rozładowanie naturalnej potrzeby dziecka, zmuszającej je do ciągłego ruchu. Powrót z ogrodu, w którym pociechy mogły beztrosko rozładować zapewnia  spokojny, regeneracyjny sen. Dzieci regularnie użytkujące trampolinę mają także doskonałą kondycję, która pozwala na wiele innych aktywności, jak na przykład rodzinna wycieczka na skałki.

Wielu rodziców rozważając wady i zalety posiadania trampoliny ogrodowej dla dzieci nie bierze pod uwagę czynnika społecznego, jakim jest trening współdzielenia przestrzeni do zabawy. Mając własny, przydomowy plac zabaw warto zapraszać do wspólnego spędzania czasu kuzynów i znajomych z sąsiedztwa. Zwłaszcza jedynakom przydaje się taka podwórkowa integracja

Related Posts