Do efektywnego ocieplania domów stosuje się najróżniejsze materiały. Nie da się jednak ukryć, że do tych najbardziej popularnych zaliczyć można styropian. Materiał ten od kilkudziesięciu już lat króluje w branży budowlanej jako najlepszy materiał stosowany do tworzenia termoizolacji. Jednak tak było do tej pory. Obecnie dostępnych jest wiele znacznie lepszych materiałów.

Szybkie ocieplanie pianką PUR

ocieplanie pianką mazowieckieStyropian dobrze zatrzymuje ciepło ale bardzo kłopotliwy jest montaż styropianu. Do tego zadania wykorzystuje się metodę lekką mokrą. Nie da się ocieplić czegoś styropianem w bardzo krótkim czasie ponieważ proces ocieplania jest w tym wypadku dość czasochłonny. Można jednak efektywnie ocieplić dom przy użyciu innych materiałów. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularnością cieszy się ocieplanie pianką Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które zajmują się ocieplaniem z użyciem tego materiału. Pianka poliuretanowa charakteryzuje się bardzo niskim stopniem przewodnictwa termicznego. Nieco niższy ten stopień jest w przypadku pianki o zamkniętych komórkach. Natomiast pianka o strukturze otwartokomórkowej ma z kolei inną ważną zaletę. Mianowicie jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Dzięki temu znacznie maleje ryzyko występowania mostków termicznych między termoizolacją a ścianą domu.

Pianka poliuretanowa może być zastosowana praktycznie wszędzie. Nie ma tutaj w zasadzie żadnych ograniczeń. Materiał ten jest produktem niepalnym więc nie ma obaw o to, że w pianka będzie dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko pożaru w budynku. Bez najmniejszych obaw można stosować piankę poliuretanową do ocieplania w pobliżu przewodów kominowych czy innych podobnych miejsc.

Related Posts