Dzisiaj coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie pracowników ze wschodu Europy. Jest to głównie spowodowane tym, że wiele firm rozbudowuje swoją działalność lub zaczyna inwestować w naszym kraju i w miastach zaczyna brakować pracowników. Pomimo bariery językowej, która często występuje, pracodawca jest zobowiązany, aby wszystkim nowo zatrudnionym osobom zorganizować szkolenie bhp.

Szkolenia bhp dla pracowników z zagranicy

szkolenia bhp dla pracowników rzeszówZapewnienie takiego szkolenia nie zawsze jest proste. Zatrudnieni w rzeszowskich zakładach inspektorzy bezpieczeństwa i higieny pracy nie zawsze znają język rosyjski lub ukraiński, a nowi pracownicy niekoniecznie potrafią powiedzieć coś po polsku lub angielsku. Oczywiście jeżeli cudzoziemcy stanowią tylko niewielki procent całej zatrudnionej kadry, to nie opłaca nam się poszukiwać nowego szkoleniowca. Dlatego w takich okolicznościach wielu pracodawców decyduje się na to, aby skorzystać z oferty firm zewnętrznych, które przeprowadzają szkolenia bhp dla pracowników rzeszów, w języku rosyjskim. Firmy zajmujące się organizacją szkoleń już jakiś czas temu rozszerzyły swoją działalność o taką usługę, odpowiadając w ten sposób na potrzeby podkarpackich przedsiębiorców. Przeprowadzają szkolenia wstępne i okresowe dla obcokrajowców głównie w swojej siedzibie, jednak jeżeli grupa jest większa, szkoleniowiec może przyjechać do naszego zakładu produkcyjnego.

Przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia bhp jest niezwykle istotne, dlatego należy dbać o to, aby każdy pracownik takie odbył. Nie powinniśmy zapominać, że jakość przeszkolenia wpływa na bezpieczeństwo oraz zdrowie naszej kadry. Firmy zewnętrzne gwarantują, że każde przygotowane przez nich szkolenie będzie bezpośrednio nawiązywało do działalności danego zakładu.

Related Posts