Szczegółowe zasady badań i szkoleń BHP opracowane są w ustawie o bezpieczeństwie w pracy. Każdy zakład pracy – w szczególności zakłady produkcyjne, hale magazynowe, czy prace biurowe mogą być wykonywane po uprzednim przejściu specjalistycznych szkoleń bezpieczeństwa w pracy. Szkolenia te określają zakres obowiązków pracownika na obecnym stanowisku i potencjalne sytuacje, które mogą na co dzień zagrozić życiu lub zdrowiu.

Kto może przeprowadzać szkolenia BHP

firmowe szkolenia BHP w WarszawieSzkolenia BHP przeprowadzane są przez specjalistyczną kadrę instruktorów, którzy posiadają duże doświadczenie w świadczeniu usług tego typu. Dodatkowo, w przypadku, kiedy szkolenie BHP zaplanowane jest na dzień, który jest dla pracownika dniem wolnym od pracy, pracodawca powinien traktować ten dzień jako w pełni płatny dzień roboczy. Dzięki temu pracownik może następnie odebrać nadgodziny w dowolnie wybranym przez siebie dniu. Firmowe szkolenia BHP w Warszawie są skuteczne i przeprowadzane z regułu w ciągu ośmiu godzin pracowniczych, także odpowiednio zaplanowany dzień pozwala na odbycie szkolenia przez wielu pracowników jednocześnie. Szczegółowe zasady odbywania się szkoleń BHP w firmach, jak i zakres takich szkoleń i treść omawiana podczas ich jest realizowana skrupulatnie przez trenera BHP. Podczas szkoleń omawiane są zazwyczaj przypadki, w których zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mogą być zwolnieni ze świadczenie poszczególnych obowiązków, opisywane są również szczegółowo wykonywane na danym stanowisku.

Firmowe szkolenia BHP w Warszawie są dopasowane do indywidualnych potrzeb pracodawców – szkolenia dla pracowników, którzy zatrudnieni są w halach produkcyjnych będą różnić się od szkoleń dla pracowników, którzy przez większą część dnia czas spędzają przy komputerze.

 

Related Posts