Psy tak samo jak ludzie, mają swoje ulubione smaki i często wolą czegoś nie zjeść i poczekać na swoje ulubione posiłki. Tak bywa z domowymi zwierzętami, które często mają wybór i mogą grymasić. Sucha karma jest dla psa idealnym pożywieniem.

Rodzaje suchych karm dla psów

suche karmy dla psówKiedyś uważano, ze psa można karmić domowym jedzeniem, które spożywają ludzie. Jednak często jest ono pełne soli, mocnych przypraw i konserwantów, które mogą zaszkodzić zwierzęciu, dlatego lepiej podawać mu specjalną karmę. Suche karmy dla psów posiadają odpowiednio skomponowane pod względem wartości odżywczych i witamin, składniki, które utrzymują czworonoga w dobrej kondycji. W przypadku psów, ilość spożywanej karmy przelicza się na ilość porcji, a nie na kalorie. Dlatego dorosły pies o wadze powyżej trzydziestu kilogramów powinien przyjmować przynajmniej dwie duże porcje dziennie. Im większy o bardziej aktywny pies, tym więcej powinien dostawać karmy. Suche karmy w swoim składzie posiadają ponad sześćdziesiąt procent mięsa, a resztę stanowią dodatki warzywne. Ponadto są one wzbogacone kompleksem witamin niezbędnych dla zdrowych kości, zębów, czy układu pokarmowego. Suche karmy dzielą się na smaki. Mogą być wołowe, drobiowe, albo z mięsem z ryby. Ponadto dla psów o wrażliwych żołądkach i z alergiami, możemy kupić karmę bezzbożową, w której zamiast ryżu, czy kaszy, są słodkie ziemniaki. Poza mięsem w karmie znajdziemy liczne dodatki warzywne, które są naturalnym źródłem witamin. Suchą karmę możemy mieszać z mokrą.

Wielkość porcji karmy dla psów powinna być uzależniona od wagi psa i jego wieku. Najlepsze rodzaje karm możemy kupić w sprawdzonych sklepach zoologicznych. Jest ona dostępna w paczkach ważących jeden, lub pięć kilogramów. Możemy je mieszać z mokrą karmą. 

 

Related Posts