Uprawianie konopi wiąże się z chęcią osiągnięcia jak najwyższych i jak najbujniejszych roślin. Aby zyskać najwyższej jakości wzrost należy stosować nawozy i boostery, które pozytywnie wpłyną na domową hodowlę.  Nawozy na kwitnienie konopi muszą posiadać konkretne minerały i składniki odżywcze.

Jak stosować nawozy na kwitnienie konopi?

nawóz na kwitnienie konopiAby skutecznie uprawiać konopie w domu, należy stosować nawozy i boostery, które wspomogą jej wzrost. Niezależnie czy odbywa się to na zewnątrz czy w growboxie, stojącym w pomieszczeniu, kwitnienie może być osiągnięte głównie za pomocą specjalistycznych środków. W zależności od jakości gleby i wody, którą podlewa się roślinę, nawozy powinno się zacząć stosować w innym momencie. Przy glebie wysokiej jakości, nawożenie można zacząć od 10-14 dnia, natomiast przy gorszych jakościowo glebach, można zacząć już po 7 dniach, aby sadzonka pobierała więcej minerałów. Jeżeli chodzi o glebę, to najważniejsze, aby była ona świeża, wolna od chorób i szkodników i z właściwym pH. Nawozy mogą być w formie płynu lub granulek i powinny być stosowane przy co drugim podlewaniu. W ten sposób nie zwiększy się zasolenie gleby, co również pozytywnie wpłynie na wzrost. Nawóz na kwitnienie konopi, powinien zawierać azot dla młodych roślin a fosfor i potas w okresie kwitnienia. Dzięki stosowaniu tych odmiennych składów, wzrost będzie przyspieszony, roślina będzie wyższa i bujniejsza.

Dzięki odpowiedniemu stosowaniu nawozów na kwitnienie konopi, można zadbać o ich odpowiedni wzrost, na czym zależy każdemu hodowcy. Dobór i dawkowanie nawozu o odpowiednim składzie powinno iść w parze z umieszczeniem sadzonek w glebie o najwyższej jakości i podlewaniem ich odpowiednio często. W ten sposób stworzy się idealne środowisko do ich wzrostu.

Related Posts