Bardzo często nasze życie (wskutek, np. wejścia w związek małżeński) ulega dużej zmianie, a wraz z tą zmianą mamy nowe potrzeby, które zaspokoić może tylko odpowiednie wyposażenie meblowe w naszym domu. Kiedy rozrasta się nasza rodzina, zmieniają się nasze potrzeby związane, np. z wielkością stołu, który znajduje się w naszej jadalni.

Duża rodzina, duży stół

duży stół rozkładanyBardzo często, kiedy zaczynamy planować nasze pierwsze rodzinne święta lub uroczystość, podczas której spotkamy się w licznym gronie przyjaciół i rodziny przy wspólnym stole, dociera do nas, że stół, który posiadamy może zwyczajnie nie pomieścić wszystkich gości. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się duży stół rozkładany, który charakteryzuje się standardowym rozmiarem, kiedy jest w złożonej formie, ale daje nam możliwość rozłożenia blatu, dzięki czemu zyskujemy często dwukrotnie większy stół niż jego wersja podstawowa. Stół tego typu jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli jego większej formy potrzebujemy tylko przy kilku okolicznościach w ciągu roku. Dzięki możliwości rozłożenia stołu, nie musimy przejmować się jego wielkimi rozmiarami na co dzień, za to w pełni możemy korzystać z jego funkcjonalności. Rozkładane stoły najczęściej wykonywane są z drewna w różnym typie, dzięki czemu bez żadnego problemu dopasujemy stół do wystroju naszego wnętrza. Pomocny też na pewno będzie fakt, że stoły wykonywane są z drewna o różnej kolorystyce.

Stoły rozkładane charakteryzują się nie tylko różnym rozmiarem i kolorem, ale przede wszystkim różnymi kształtami blatu. W sklepach z meblami domowymi znajdziemy okrągłe stoły, które po rozłożeniu przybiorą kształt wielkiego jaja, ale znajdziemy też stoły prostokątne – zarówno takie, które cechują się ostrymi kantami, jak i te o wygładzonych rogach.

Related Posts