Światła LED z roku na rok stają coraz bardziej popularne. Używane są już nie tylko, jako oświetlenie świąteczne i reklamowe, ale coraz częściej wprowadza się je do domów oraz mieszkań, jako dyskretne doświetlenie pomieszczeń, schodów lub elementów wystroju. Technologia LED również stale się rozwija, aby zapewnić maksimum satysfakcji użytkownikom.

Sterowniki do taśm ledowych

sterownik do ledWielokolorowe taśmy LED wymagają zastosowania sterowników, dzięki którym światła będą działały prawidłowo. Sterownik do led RBG umożliwia sterowanie kolorami diod – można wybrać dowolną barwę, np.: niebieską, lub czerwoną, albo zdecydować się na opcję, w której określone kolory pojawiają się naprzemiennie. Sterowniki pozwalają również na wybór trybu świecenia, czyli stałą barwę, migotanie, powolne przemijanie itp.. Dzięki tym urządzeniom możemy też tworzyć intymny nastrój przy pomocy opcji przytłumionego światła oraz korzystać z pełnej mocy świecenia diod LED. Ponadto sterowniki służą do kontroli prędkości zmian oświetlenia. Sterowniki ledowe mogą być również używane w taśmach o świetle białym. W takim wypadku pozwalają na ustawianie mocy światła. Sterowniki do oświetlenia LED są dostępne w dwóch rodzajach: działające na podczerwień oraz radiowe. Pierwsza opcja jest mniej zaawansowana technologicznie i wymaga skierowania pilota na sterownik, natomiast dzięki sterownikom radiowym można z jednego miejsca kontrolować oświetlenie w całym domu.

Oświetlenie LED jest wykorzystywane w punktach usługowych, dyskotekach, jako oświetlenie reklam, a także w dekoracjach świątecznych. W mieszkaniach pomysły na wykorzystanie ledów zależą jedynie od fantazji mieszkańców. Możliwości jest wiele zaczynając od oświetlenia dekoracyjnego, poprzez kolorowe światełka w pokoju dziecięcym, aż po praktyczne zastosowania, np.: podświetlenie szuflad.

Related Posts