Jeśli już posiadamy salon, każdy zapewne chciałby umieścić w nich solidne meble. A najlepiej, żeby były z drewna. No, bo jak by wyglądała przemysłowa sklejka wykonana z trocin i kleju w pięknym, wyjątkowym salonie? A jeszcze gdyby ten salon posiadał stylowy kominek, takie meble ze sklejki nie byłyby dobrym pomysłem.

Czy salon musi być odpowiednio umeblowany?

meble drewniane do salonuSamo słowo „salon” już zobowiązuje. Ale, co to jest ten salon? Czy np. duży pokój nie mógłby nim zostać? Raczej nie. Duży pokój – to duży pokój. I tyle. A salon dlatego się tak nazywa, że przeważnie przeznaczony jest do przyjmowania gości, wypoczynku, oglądania telewizji i takiej, ogólnej bytności domowników w tym pomieszczeniu. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież „duży pokój” spełnia wszystkie te role, jednak każdy „zauważy”, że jest pewna subtelna różnica pomiędzy salonem, a dużym pokojem. Jaka? Może ona mieć swój udział w wystroju, usytuowaniu salonu w domu, a przede wszystkim w umeblowaniu. Jakim? Np. jeśli zakupimy meble drewniane do salonu, to właśnie tam one powinny stać. Bo tylko tam są przeznaczone. Meble z drewna są drogie, ale i solidne i jeśli salon ma spełniać swoją rolę, właśnie takie meble powinny w nim zagościć. Oczywiście meble z drewna mogą stać także np. w dużym pokoju. Ale w takim pokoju mogą stać każde meble, nawet te ze sklejki. I to jest właśnie ta różnica – pomiędzy salonem, a dużym pokojem. W tym ostatnim może stać wszystko. W salonie – nie.

Jeśli właściciel chciałby mieć prawdziwy salon, powinien zainteresować się solidnymi meblami, oraz całym (oczywiście pasującym do całości) wyposażeniem. Meble, to nie wszystko. Salon to takie pomieszczenie, które jest bardzo wymagające i urządzić go trzeba z prawdziwym stylem, zaczynając przede wszystkim od solidnych, drewnianych mebli.

 

Related Posts