Duże i smaczne owoce przeważnie nie są zasługą natury, a jedynie ciężkiej pracy rolników i ogrodników. Co prawda roślina sama od siebie może dawać plony, ale nigdy nie będą one tak obfite jak są przy regularnym nawożeniu i wzmacnianiu.

Jak stosuje się organiczne stymulatory wzrostu?

organiczny stymulator wzrostu roślinKażda roślina wymaga nieco innego traktowania oraz stosowania różnych środków do nawożenia i wzmacniania. Najlepszym nawozem do większości roślin jest kompostownik, który każdy może samodzielnie zrobić z resztek organicznych, ale równie można kupić gotowe mieszanki. Jeżeli chodzi o wzmacnianie, to najlepszy jest organiczny stymulator wzrostu roślin, który kupimy w formie płynu lub granulatu, które aplikuje się bezpośrednio do gleby. Stymulatory są powszechnie stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie, gdy są całkowicie bezpieczne dla roślin i środowiska, ponieważ są najczęściej w całości przygotowane z naturalnych składników. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim witaminy, minerały, roślinne hormony czy substancje organiczne, które wspomagają procesy zachodzące w tkankach roślin. Ich działanie jest wszechstronne, ponieważ działają na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim wpływają na szybki wzrost, wzmocnienie odporności, umocnienie systemu korzeni, zwiększenie powierzchni liści czy też sprawiają, że uzyskane plony są większe i smaczniejsze. Jednak najważniejszą cechą tego typu preparatów jest fakt iż są naturalne, przez co bezpieczne dla roślin i środowiska. Można je stosować w ogrodnictwie i sadownictwie.

W sklepach ogrodniczych znajdziemy wiele rodzajów biostymulatorów wzrostu roślin, które należy stosować kilka razy w roku. Przeważnie je aplikujemy bezpośrednio do gleby, ale znajdziemy także środki, które można wcierać w liście i dają taki sam efekt.

 

Related Posts