Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów włoski nigdy już nie odrosną. Jest to przy tym zabieg całkowicie bezpieczny. Trzeba jednak się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim z pomocą lekarza powinno się ustalić czy nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowych.

Jaka depilacja laserowa w Szczecinie

depilacja laserowa - SzczecinDo takich przeciwwskazań należy ciąża, choroby skóry, padaczka czy przyjmowanie leków światło uczulających. Przed wykonaniem zabiegów nie należy się opalać, a także należy unikać wszelkich podrażnień skóry. Nie wskazane jest też wykonywanie peelingu czy stosowanie depilacji mechanicznej. Pielęgnacja skóry po zabiegu wymaga stosowania delikatnych, niepodrażniających środków i unikania opalania się. Dlatego najlepszym czasem na wykonanie zabiegu są miesiące zimowe. Depilacja laserowa – Szczecin jak każdy zabieg ma swoje wady i zalety. Oczywiście jedną z ważniejszych wad jest wysoka cena zabiegów. Zabieg należy wykonać kilkakrotnie i w zależności od powierzchni skóry może być on długotrwały. Depilacja laserowa jest też bolesna, choć stale powstają nowe lasery i metody, które minimalizują dyskomfort podczas zabiegu, a do tego można skorzystać ze znieczulenia. Wadą jest też to, że nie każdy może z depilacji skorzystać, pierwszą blokadą są wspomniane przeciwskazania, drugą – typ włosów. Osobom mającym jasne i cienkie włosy depilacja laserowa nie pomoże. Ale oczywiście depilacja laserowa ma też liczne zalety. Jak bolesny nie był by zabieg i jak angażujące nie byłoby przygotowanie skóry do zabiegu i jej pielęgnacja tuż po nim.

Pamiętajmy, że wykonujemy depilację raz na całe życie, a to stały komfort, koniec problemów z wrastającymi włoskami, a także zaoszczędzony czas, który musielibyśmy spędzić stosując tradycyjne metody depilacji. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony pod kontrolą doświadczonego lekarza, z użyciem renomowanego sprzętu, to nie powoduje on powikłań i problemów zdrowotnych.

 

Related Posts