Razem z kolegą o podobnych zainteresowaniach postanowiliśmy założyć wspólnie serwis specjalizujący się w systemach dozujących. Jest to dość rozbudowany biznes, więc mogliśmy być pewni, że przy odpowiedniej reklamie nie będziemy mogli się opędzić od klientów.

Spece od pomp dozujących

pompy dozujące z napędem silnikowymJuż od początku zdobywaliśmy dużych klientów – fabryki produkujące jogurty, środki czyszczące, trafiliśmy nawet na jeden przemysł wytwarzający klej! Jest kilka rodzajów pomp dozujących – o napędzie pneumatycznym, tłokowe, o napędzie elektromagnetycznym, z napędem silnikowym, każdy dostosowany do innego przemysłu. Pamiętam jedno zlecenie, które polegało na wymianie dwóch pomp tłokowych na pompy dozujące z napędem silnikowym. Wydajność takiej pompy jest dużo większa, zwiększone jest też ciśnienie w którym produkt jest dozowany. Było to w fabryce, która musiała zwiększyć przepływ surowca, dlatego właśnie postawili na ten model. Byliśmy dość mocno pod zegarkiem, gdyż do czasu naszej pracy produkcja musiała stanąć w miejscu. Dlatego wymontowaliśmy jak najszybciej stare pompy i zamontowaliśmy nowe, po czym przeprowadziliśmy testy. Obie działały jak marzenie – huczały, buczały i pompowały tak, jakby jutra miało nie być! Po montażu postanowiliśmy też sprawdzić resztę pomp razem z menadżerem technicznym fabryki. Pokazaliśmy, co można zmienić żeby produkcja została przyspieszona – między innymi wymiana kolejnych dwóch pomp na modele z napędem silnikowym poprawiłaby czas przesyłu o dwadzieścia procent. Oznajmił nam, że skonsultuje się z właścicielem – nawiasem mówiąc powiedział też, że prawdopodobnie bardzo szybko będziemy mieli kolejne zlecenie.

Tak więc właśnie wygląda praca speca od pomp dozujących i sekretnego miłośnika napędu silnikowego. Jako specjalista powiem – nie bójcie się zatrzymać produkcji na parę godzin. Ten czas szybko się zwróci, gdy produkcja już ruszy!

Related Posts