W zamierzchłych czasach, gdy internet dopiero się zaczynał, a dostęp do niego nie był jeszcze dla wszystkich, administrowanie serwerami i stronami internetowymi było niezwykle wymagające. Nie funkcjonowały jeszcze skomplikowane skrypty ani nakładki graficzne, które ułatwiały poruszanie się po przestrzeniach dla administratorów.

Jakiego panelu administracyjnego używają profesjonalni informatycy?

panel directadminObecnie posiadając swój serwer możemy zainstalować na nim pakiet skryptów, który będzie stanowił panel administracyjny. Jest to jedno z udogodnień, jakie często oferowane jest przez firmy, które zajmują się hostingiem stron, nawet w sytuacji, gdy nie decydujemy się na serwer dedykowany, a jedynie na jego wirtualny odpowiednik. Jakie są zalety korzystania z nowoczesnego panelu administracyjnego? Przede wszystkim jest to liczba funkcji, która jest obsługiwana – z jego pomocą można zająć się praktycznie każdą kwestią, która związana jest z administrowaniem naszej przestrzeni w internecie. Jeżeli zdecydujemy się na panel DirectAdmin to postawimy na sprawdzone rozwiązanie. Informatycy często korzystają z takich paneli, aby ułatwić sobie prowadzenie serwisów czy zarządzanie strukturami baz danych, w których znajduje się mnóstwo przeróżnych informacji na istotne tematy. Firmy, które nie zainwestowały w takie panele, muszą pracować na bardziej archaicznych technologiach, wliczając w to wiersze poleceń.

Obsługa takiego panelu administracyjnego jest przede wszystkim intuicyjna. Naciskamy graficznie przedstawione przyciski, które już samym wyglądem sugerują, jakie funkcje pełnia, a dodatkowo sa one opisane. Parametry wpisywać można w specjalnych, opisanych kolumnach, a niektóre przesuwać za pomocą suwaków lub wybierać z kontekstowych menu,  co dobrze wygląda.

Related Posts