Jest naprawdę dużo różnych sztuk walki którymi warto się zainteresować. Nie chodzi jedynie o to żeby nauczyć się walczyć z innymi ludźmi, ale też o to by pokonać wszelkie przeszkody które stają na drodze do wzmocnienia ciała i umysłu. Jednak zawsze trzeba się odpowiednio przygotować do uprawiania takiej dyscypliny.

Jakie typy plecionek wykorzystuje się w odzieży?

odzież bjjZ pewnością niesamowicie istotne jest to jaki ubiór będzie się nosiło podczas treningów. Do każdej sztuki walki nosi się zasadniczo coś innego. Chciałbym w tym tekście objaśnić kilka kwestii dotyczących ubioru do brazylijskiego jujitsu. Ogółem nosi się kimono, jednak trzeba wiedzieć z jakiego dokładnie materiału jest wykonany taki ubiór. Jest to plecionka która posiada odpowiednią gramaturę którą opisuje się  gramach na metr kwadratowy. Taka plecionka jest naprawdę wytrzymała, dzięki czemu nadaje się idealnie do treningów gdzie mimo wszystko często jest się narażonym na różne otarcia czy podobne urazy. Trzeba wiedzieć czym charakteryzuje się konkretna odzież bjj. Im wyższa gramatura takiej plecionki tym kimono jest cięższe ale jednocześnie też wytrzymalsze. Najbardziej lekkim rodzajem jest single weave, która jest pojedynczą plecionką. Niezwykle często korzysta się z niej podczas zawodów czy niektórych treningów. Double weave to jak można się domyślić podwójna plecionka która jest sporo grubsza od poprzedniego rodzaju, takie kimono jest nieco cięższe przez co zaleca się stosowanie go raczej podczas treningów. Warto też wyróżnić gold weave która jest dosyć uniwersalną plecionką, gdzie starano się połączyć pierwsze dwa rodzaje.

Myślę że wiedza dotycząca plecionek z których wykonane są kimona to coś naprawdę istotnego. Dzięki temu można zorientować się co dokładnie zakupić dla siebie, a jak wiadomo podczas takich treningów odpowiedni rodzaj ubioru to coś niezwykle istotnego.

Related Posts