W tym artykule dowiecie się o podstawowych rodzajach kratek kominkowych oraz ich kluczowych funkcjach. Decydując się na kominek jest naprawdę wiele czynników, które musimy wziąć pod uwagę nawet już podczas budowy domu, od miejsca montażu kominka po wybór kratek kominkowych. Dlatego zapoznajcie się dokładnie z dzisiejszym artykułem, dzięki którem Wasz wybór będzie prostszy i bardziej świadomy.

Wybierz świadomie kratkę wentylacjną

kratki kominkowe ozdobneZacznijmy od kratek kominkowych wylotowych, służą do one głównie do wyprowadzania ciepła. Następnie możemy zdecydować się na kratki dekompresyjne, umocowane bardzo wysoko, dzięki temu kratka chroni sufit przed przegrzaniem, najlepiej zdecydować się na dwie kratki tego typu zwiększając tym samym cyrkulację powietrza. Wlotowe kratki kominkowe montowane są w dolnej części kominka, kratka tego typu jest niezbędna do procesu spalania. Kiedy już wybierzemy któryś z tych rodzajów kratek w zależności od funkcji na jakiej nam zależy przejdźmy do przyjemniejszego tematu, czyli kominki gazowe kratki, tutaj mamy szeroki wachlarz możliwości. Do wyboru mamy na przykład kratki kominkowe malowane, za pomocą specjalnego proszku dostępne są one w dość dużej ilości kolorów, także nie powinno być problemu z wyborem właściwego. Kratki pozłacane i szlifowane należą do radzaju kratek powlekanych. Kratki galwanizowane są małym dziełem sztuki, pięknie będą wyglądać w otoczeniu rustykalnego stylu, ale oczywiście równie pięknie odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu.

Jak widzicie wybór jest spory, co prawda na wiele spraw należy zwrócić uwagę, nie jest to najprostszy i najbardziej oczywisty wybór, jednak kiedy dokonany już tego właściwego satysfakcja gwarantowana. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, sami nie za bardzo wiecie czego potrzebujecie, na  pewno będziecie mogli liczyć na pomoc fachowców.

 

Related Posts