Wybór odpowiednich rękawic do pracy jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia nam właściwy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu przy wykonywaniu różnych czynności. Powinniśmy więc poświęcić dość czasu na to, aby wybrać odpowiednio dobrane rękawice, które będą nas chronić również przed czynnikami szkodliwymi. Mają być one również wygodne oraz nie mogą powodować otarć.

Rękawice ochronne czy robocze?

Rękawice roboczeWiele osób na co dzień myli dwa pojęcia takie jak rękawice robocze oraz rękawice ochronne. Jeżeli chodzi o rękawice do pracy budowlanej, to nie możemy mówić wtedy o żadnych dodatkowych środków ochrony indywidualnej, ponieważ ich głównym zadaniem jest chronienie przed zabrudzeniem. Natomiast kiedy decydujemy się na rękawice ochronne, to wtedy zakupujemy produkt, który wykazuje właściwości zabezpieczające nasze dłonie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Zawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiednich rękawic, to również musimy wziąć pod uwagę klasę ochrony. Możemy znaleźć najtańsze produkty na rynku i takie rękawice nie muszą spełniać wybudowanych wymagań, ponieważ najczęściej są używane do prostych czynności na budowie. Zwyczajne rękawice robocze mogą nas chronić przed skaleczenia mi oraz przed oddziaływaniem związków chemicznych. Lepiej jest zakupić rękawice średniej klasy, ponieważ mogą być one wykonane z wysokiej klasy materiału, który będzie nas chronił przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed skaleczeniami.

Najlepsze rękawice kupimy trzeciej klasy. Taki produkt zaliczany jest najczęściej do specjalistycznych rękawic ochronnych i posiada konstrukcję, która całkowicie zabezpiecza nasze ręce przed uszkodzeniami oraz zagrożeniami takimi jak wysokie napięcie czy silne oddziaływanie czynników chemicznych. Rękawice takie mogą nas chronić również przed wysokimi i niskimi temperaturami.

Related Posts