Nasze laboratorium zajmuje się przeprowadzaniem najróżniejszych badań za pomocą maszyn wytrzymałościowych. Wykonujemy zlecenia producentów oraz osób prywatnych w celu określenia wytrzymałości produktów i artykułów. To bardzo ważne zadanie, ponieważ jest w stanie ustalić maksymalne możliwości danych badanych eksponatów, co może mieć bardzo ważne znaczenie dla bezpieczeństwa osób użytkujących je.

Wyniki badań zrywarką

zrywarkaKiedy zaczynałem w tym miejscu pracę to musiałem zapoznać się z wieloma maszynami, które wymagają jak najlepszego zapoznania się z ich funkcjonowaniem i działaniem. Wyniki, które prezentujemy naszym klientom, muszą być jak najdokładniejsze. Wynika to z jednej strony z szacunku do klienta i poważnego traktowania naszej pracy, a z drugiej z powodu powagi tych zadań. Mają one na celu w końcu ustalić wszelkie granice bezpieczeństwa, które nie mogą zostać przekroczone. Nasza zrywarka przykładowo bardzo często służy nam do wykonywania takich wytrzymałościowych pomiarów na linach wspinaczkowych. Nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, że akurat w tym przypadku trzeba przedstawić bardzo dokładne wyniki. Musze przyznać, że z tego też względu bardzo lubię pracować na zrywarce i monitorować takie badania, bo lubię właśnie tę odpowiedzialność. Wykonywanie takiej pracy jest bardzo motywujące. Dlatego też obecnie jestem głównym operatorem zrywarki i to ja decyduję o wszystkich parametrach dotyczących tego urządzenia.

Badania zrywarką są zawsze dla mnie najciekawszymi zadaniami z jakimi spotykam się w pracy. Coś mi imponuje w tym, że takie urządzenie jest w stanie sprawdzić jaka jest dokładna wytrzymałość poszczególnych materiałów, zanim zaczną się one niszczyć i w ten sposób stwarzać zagrożenie dla ludzi posługujących się nimi.

Related Posts