Czasy w których przyszło nam żyć są wyjątkowo trudne. Już od najmłodszych lat musimy uczestniczyć w wyścigu szczurów, być we wszystkim najlepsi, bowiem wpajają nam, że bez tego nie zdobędziemy dobrego zawodu i nie ustatkujemy się finansowo. W szkołach wymaga się od nas bardzo dużo, odrabiamy lekcje do późnych godzin, a na swobodną zabawę, tak potrzebną każdemu dziecku, zwyczajnie brakuje nam czasu.

Psycholodzy udzielają wsparcia i porad swoim pacjentom

porady psychologiczne ostrów wlkpKiedy dorośniemy staramy się zdobyć dobrą pracę, zgodną z naszym wykształceniem. Jednym się to udaje, innym nie. W dorosłym życiu stresów nam również nie brakuje. Wymagający pracodawca lub napięta atmosfera w miejscu pracy potrafią skutecznie obniżyć nam nastrój i sprawić, że z niechęcią wstajemy rano z łóżka. Cierpi na tym nasza rodzina, pojawiają się problemy małżeńskie oraz trudności wychowawcze bowiem zbyt mało czasu poświęcamy naszym pociechom. Opisany powyżej przypadek jest wprawdzie podkoloryzowany, jednak często jest on podobny do życia wielu z nas. W zależności od naszego charakteru radzimy sobie z tym dobrze lub nie najlepiej. Jeśli spełnia się ta druga wersja często mamy problemy emocjonalne, które objawiają się trudnościami ze snem, drażliwością lub napadami agresji. Jeśli nie radzimy sobie ze swoimi emocjami warto odwiedzić poradnie, gdzie udzielane są porady psychologiczne Ostrów Wlkp ma co najmniej kilka takich miejsc, gdzie możemy spróbować porozmawiać z psychologiem, który nas wesprze i pomoże poradzić sobie z naszymi problemami.

Stres i zbyt duże wymagania mogą sprawić, że nie radzimy sobie z życiem i mamy problem z opanowaniem się w wielu sytuacjach. Nie jest to oznaką słabości, a jedynie efektem ubocznym nadmiernych obowiązków oraz próbie bycia we wszystkim doskonałym. Jeśli zatem mamy problem ze sobą z pomocą przychodzi nam psycholog, który pomoże nam rozwiązać problemy i sprawi, że na nowo nabierzemy chęci do życia.

Related Posts