Wybudowanie budynku wolno stojącego zajmuje sporo czasu i pieniędzy. Do tego jego wykończenie w środku i na zewnątrz, to dodatkowe koszty. Lepszym rozwiązaniem na biuro, sklep, czy powierzchnię wystawową, jest wybudowanie pawilonu.

Jak producenci budują pawilony?

producent pawilonówNie każdego przedsiębiorcę stać na kupno, lub wynajęcie lokalu, bo to generuje dość wysokie miesięczne koszty. Chcąc otworzyć niewielki kiosk, lepiej wykupić gotowy pawilon, który odpowiednia firma zamontuje na pożądanym miejscu w ciągu kilku dni. Producent pawilonów wykonuje prefabrykaty, czyli gotowe budynki z płyt warstwowych, które są montowane na miejscu budowy. Jest to bardzo szybka i relatywnie tania metoda budowy, a materiały z jakich są one wykonane, zapewniają doskonałą izolację i akustykę. Na niewielkie pawilony nie potrzebujemy pozwolenia na budowę i może ona ruszyć w ciągu paru dni, natomiast na większe jest to konieczne. Kiedy znajdziemy już miejsce, w którym będziemy mogli postawić pawilon, to musimy się udać do producenta, architekt wykonał niezbędne szkice i projekty naszego obiektu. Gotowy model, jest konstruowany w fabryce, a stamtąd rusza na plac budowy, na którym wcześniej musi być przygotowane podłoże, na którym stanie pawilon. Może to być chodnik, specjalne płyty, lub wylewka betonowa, które będą izolacją od podłoża. Złożenie zamówionego pawilonu z poszczególnych, gotowych elementów, zajmuje pracownikom firmy około jeden, dwa dni, łącznie z montażem drzwi i okien. Jeszcze tylko podłączenie prądu i wody do obiektu.

Korzystanie z takiej formy zabudowania jako siedziba firmy, lub punkt sprzedaży, to duża oszczędność, bo na małej powierzchni mamy wszystko czego nam potrzeba. Koszt utrzymania jest niski i nie musimy płacić comiesięcznego czynszu.

Related Posts