W gabinetach stomatologicznych można liczyć na wiele rozwiązań problemu, jakim jest z pewnością brak zębów. Zdarza się, że zęby ulegają złamaniu, trzeba je usunąć, pękają. Zęby stałe po wyrwaniu nie ulegają już odrastaniu. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług protetycznych.

Protezy ruchome akrylowe, protezy szkieletowe i znacznie więcej

korony zębowe w OlsztynieGabinety stomatologiczne zajmujące się protetyką mają do zaoferowania naprawdę wiele możliwości. W gabinetach można uzyskać ponownie ciągłość łuków zębowych. Warto wspomnieć o tym, że ubytki w uzębieniu przyczyniają się do powstawania innych problemów. Łuki zębowe powinny być ścisłe. Jeśli powstaje jakikolwiek ubytek, łuki stają się luźne, a to z kolei może powodować przemieszczanie się innych zębów i ich krzywienie. Jeśli uszkodzeniu ulega tylko górna część zęba, to dobrym rozwiązaniem są korony zębowe w Olsztynie – wiele gabinetów ma je w swojej ofercie. W gabinetach protetycznych korzysta się nie tylko z protez nieruchomych, ale również ruchomych. Wśród protez ruchomych na szczególną uwagę zasługują takie jak protezy akrylowe częściowe i całkowite. Te protezy wybierane są dość często ze względu na to, że są tańsze od pozostałych możliwości. Do protez ruchomych zalicza się również protezy szkieletowe. Takie protezy oparte są na zasuwach i specjalnych teleskopach. Wykorzystuje się także szynoprotezy. Zęby do protez są zamawiane przez gabinety protetyczne.

Gabinety stomatologiczne współpracują z zakładami protetycznymi, w których protetycy wykonują najlepsze protezy. Są to protezy wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które nie są w stanie wywołać reakcji uczuleniowej w obrębie jamy ustnej. Korzysta się z materiałów neutralnych i bezpiecznych dla zdrowia człowieka. Można zamawiać protezy wykonywane z różnych tworzyw – w wyborze doradzi lekarz stomatolog.

 

Related Posts