Tapczan, czy też kanapa to meble, które występują niemal w każdym budynku. Kanapa jest przy tym bardzo praktyczna, gdyż można ją złożyć i dlatego służy nie tylko do spania, ale także do spędzania na niej wolnego czasu podczas dnia. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w małych mieszkaniach i kawalerkach.

Kanapy z pojemnikami na pościel

kanapa z pojemnikiem na pościelWybór kanapy powinien skupić się nie tylko na jej wyglądzie, ale także na praktycznych zastosowaniach. Nie mówię tutaj o wygodzie spania na niej, gdyż to jest sprawa bezsporna, na kanapie powinno się wygodnie spać, ale mowa tutaj o możliwości schowania wewnątrz niej pościeli. Zazwyczaj kanapa z pojemnikiem na pościel jest dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem niż miejsce do spania bez tej możliwości. Zauważmy, że jeśli po spaniu nie będziemy mogli schować pościeli wewnątrz kanapy to będziemy musieli przeznaczyć na to jakieś dodatkowe miejsce w innym miejscu domu. Często będzie to jakaś szafa, lub komoda. Tracimy w ten sposób dostępną przestrzeń, którą moglibyśmy wykorzystać na coś innego. Kanapy z reguły posiadają schowek wysuwany spod jej spodu ale istnieją także wersje oparte na mechanizmach podnoszonych otwieranych podczas rozkładania i zamykania kanapy. Schowki są gabarytami zbliżone do objętości złożonej kanapy, więc jest tam miejsca pod dostatkiem na to aby zmieścić tam całą pościel, a nawet niekiedy jeszcze komplet zapasowy. Poza tym taka pościel jest zawsze pod ręką, w jednym miejscu związanym ze spaniem, więc nie musimy się zbytnio oddalać przygotowując sobie miejsce do spania.

Ostatnia moda sprawiła, że wiele produktów nie posiada dodatkowej przegrody, ale moim zdaniem to błąd. Takie podejście ujmuje kanapie praktyczności z jaką przez wiele lat była kojarzona. Warto przejść się do salonu meblowego i poszukać właśnie takiej odpowiedniej dla nas opcji.

Related Posts