Od jakiegoś czasu pracuję w jednego fotografa. Ja jestem od razu po studiach fotograficznych i dobrze było by teraz zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe w tym kierunku, bym mogła w późniejszym okresie sama otworzyć swoją pracownie fotograficzną. Ale póki co to wolę uczyć się od najlepszych.

Nowa asystentka fotografa

znany fotograf - śląskNasza uczelnia w okresie studiów często współpracuje z fotografami. Bardzo często się zdarza, że są to absolwenci tej uczelni, a teraz robią karierę w świecie fotografii. To dobrze, że oni są chętni na współprace. Kontakt do fotografa u którego teraz pracuję dostałam od mojej promotorki ze studiów, która też promowała jego prace. Miałam też szczęście, że akurat nikogo nie miał do pomocy i że akurat kogoś szuka. Pewnie utrzymują ze sobą kontakty. On to znany fotograf – śląsk, a ona wykłada na uczelni w tej dziedzinie. Na pewno może z jego strony liczyć na wsparcie zawodowe. Ten znany fotograf przeprowadził kilka sesji, które później ukazały się w czasopismach, które mają nakłady na cały kraj. Podobno też robił sesje zagraniczne, ale jeszcze go o to nie pytałam. Jak na razie skupiam się na tym co mi zlecił. A mianowicie na utrzymaniu porządku w studiu fotograficznym. Mam dbać o cały sprzęt fotograficzny. By był sprawny, czysty i gotowy do użytku w każdej chwili. Jego zdaniem dobry fotograf musi dbać o najmniejsze szczegóły. Potem jak się tego nauczę, to wtedy dopuści mnie do robienia zdjęć. Powiedział mi, że dobrze by było jakbym miała własny sprzęt fotograficzny, ale nie taki który można dostać w każdym sklepie. To musi być profesjonalny sprzęt do robienia zdjęć. Tak bym mogła sobie w każdej wolnej chwili ćwiczyć, robić zdjęcia. Powiedział, że zawsze powinnam mieć przy sobie aparat, bo nigdy nie wiadomo czego będziemy świadkami, co zobaczymy. A uchwycenie jakiegoś dobrego momentu może trochę trwać.

Po studiach dostałam namiary do znanego fotografa, który akurat potrzebował nowej asystentki. Przyjął mnie do pracy i stopniowo wprowadzał w techniki fotografowania. Uczył systematyczności, porządku, dbania o sprzęt fotograficzny oraz oczywiście jak właściwie robić zdjęcia i jakie należy mieć podejście do osoby, którą się fotografuje. Dobrze jest się uczyć od najlepszych.

Related Posts