W naszej okolic otworzyli specjalistyczny ośrodek na miarę XXI wieku. Bardzo mnie zainteresował taki prywatny dom opieki ponieważ z wykształcenia jestem rehabilitantem i byłoby fajnie jeśli bym dostał tam prace. Mam również ukończone kursy masażu co dodatkowo podnosi moje kwalifikacje.

W domu opieki znajdują się różni ludzie

dom opiekiPraca w takim miejscu jak prywatnym dom seniora daje wiele możliwości, uczy cierpliwości, pokory i szacunku do osób starszych. Zdecydowanie uważam że takich miejsc jak sprawdzony dom opieki powinno być dużo więcej w naszym kraju z racji tego że nasze społeczeństwo się starzeje, wiele młodych ludzi powyjeżdżało za granicę, pozostawiali tutaj samych rodziców, bez wsparcia i opieki a taki dom seniora zapewniłby im godną starość. Pobyt w takich miejscach oprócz rehabilitacji, opieki wypełniają również warsztaty terapii zajęciowej. Każdy dom seniora ma za zadanie przygotowywać interesujące zadania i codziennie zachęcać seniorów aby brali w nich udział. W słoneczne dni nasi podopieczni wychodzą również na spacery wraz ze swoimi opiekunami, jest to dla nich bardzo ważne dlatego że pobyt w czterech ścianach może być czasami frustrujący. A świeże powietrze i promienie słoneczne dają im radość. Nasz dom opieki posiada również basen co na pewno wyróżnia nas na tle innych domów seniora oraz innych placówkach. Seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach, które odbywają się na basenie. Zdają sobie sprawę, że rehabilitacja, dodatkowe zabiegi i systematyczny udział w tych zajęciach szybciej pozwoli wrócić im do formy. A im lepsza forma tym większa niezależność naszych seniorów.

Każdy podopieczny zamieszkujący dom opieki chcę jak najszybciej odzyskać sprawność i jak najdłużej cieszyć się niezależnością od innych. Wszyscy się cieszą, że w naszym mieście powstał specjalistyczny ośrodek na tak wysokim poziomie.

Related Posts